Show cover of Próbka

Próbka

Opowiadania dźwiękiem pisane

Tracks

Dyrektor, który zwariował
Jak wyobrażacie sobie swoją idealną szkołę? Część z moich marzeń o szkole pojawia się właśnie w dziewiątym słuchowisku. Zapraszam do słuchania i życzę otrzeźwienia systemowi polskiego szkolnictwa.
11:38 11/2/22
Bajka o złotej karcie
Lubicie bajki? My na pewno. Chociaż dzisiaj bajki kojarzą się raczej z produkcjami Disneya, to ja pamiętam bajki, na których się wychowałem. To były słuchowiska nagrywane na kasetach magnetofonowych. Ktoś jeszcze pamięta, że takie coś było? Kiedy po długich latach odsłuchiwałem te bajki okazało się, że były to bardzo budżetowe słuchowiska, ale cieszyły i bawiły. Nasze ósme słuchowisko jest właśnie bajką, ale nie taką ze starych czasów. Jest to bajka w pełni współczesna, a co gorsza, wiele ludzi zdaje się w nią wierzyć bez zastrzeżeń. Mamy nadzieję, że morał jednak da coś do myślenia.
09:31 9/26/22
Multipleks
W siódmym naszym słuchowisku zapraszamy was do multipleksu. Nie będzie to jednak taki zwyczajny multipleks, jaki wam się kojarzy. Chociaż nie znamy podobnego w realu, nie jest on wcale aż taki nieprawdopodobny. Jesteście ciekawi?
07:26 4/26/22
Świeć Panie nad jego duszą
Chrześcijaństwo to... No właśnie. Co?! Choć bardzo uproszczona, odpowiedź na to pytanie znajduje się w naszym szóstym słuchowisku. Ale czy inna odpowiedź albo definicja chrześcijaństwa jest potrzebna?... Sprawdźcie i przekonajcie się sami.
12:47 10/19/21
Alergia
Jedną z chorób cywilizacyjnych w dzisiejszych czasach jest alergia. Alergia praktycznie na wszystko: sierści zwierzaków, pyłki roślin, nie mówiąc już o różnych rzeczach do jedzenia. Alergeny mnożą się nieustannie. Jeśli moglibyście stworzyć własny typ alergii, jaki to byłby rodzaj? Czekamy na propozycje w komentarzach. Tymczasem w piątym naszym słuchowisku przedstawiamy osobę, która jest uczulona na najdziwniejszy czynnik z możliwych. Chociaż tego typu alergia bardzo przydałaby się w dzisiejszych czasach, osoba taka nie miałaby łatwego życia. Czy wiecie już o jaką alergię chodzi?
12:01 9/24/21
Kościół Jedności Narodowej
Mamy niedosyt trudnych tematów w Próbce. Dlatego czwarte słuchowisko naszej produkcji podejmuje temat wiary. Jakie kluczowe pytania stawiamy w tym temacie? To już musicie sami odkryć. Zapewniamy tylko, że nie zabraknie tak przez nas lubianej ironii.
08:11 9/4/21
Gra społeczno-patriotyczna
Czy rozpisywaliście kiedyś projekt pod dotacje z Unii Europejskiej? Jeśli nie, to wyobraźcie sobie, że to robicie. Nagle badania przeprowadzone do wymogów we wniosku o dofinansowanie stawiają projekt na ostrzu noża. Co wtedy robicie? Nasze trzecie słuchowisko przedstawia właśnie taką sytuację.
10:38 7/14/21
Niebezpieczny człowiek
Drugie nasze słuchowisko zadaje jedno, jedyne pytanie. Pytanie, które jest tak bardzo podstawowe, że zadaje je każdy, a szczególnie dzieci. Jednocześnie to pytanie potrafi zburzyć praktycznie wszystko, co człowiek sobie uroił. Dlatego jest tak niebezpieczne. Wiecie już jakie?
08:45 6/10/21
F.U.C.T.A.
Tematyka pierwszego słuchowiska krąży wokół walki o najwyższe wartości. Nawet jeśli nie ma o co walczyć, to sama walka i ciągłe stawanie razem do niej jest wartością samą w sobie. Nie ważne czy masz powód. Ten zawsze się znajdzie.
08:47 5/5/21