Show cover of Próbka

Próbka

Opowiadania dźwiękiem pisane

Tracks

Ten gruby
Po awariach, wyjazdach, chorobach i masie innych spraw nareszcie kolejne słuchowisko wjeżdża na Próbkę. Słuchowisko numer szesnaście jest jednocześnie ostatnim naszym słuchowiskiem. Niestety lub właśnie stety, Próbka kończy działalność i tym słuchowiskiem żegnam się osobiście i w imieniu całej ekipy ze słuchaczami. Rozjazdy za granicę lub inne życiowe sprawy powodują, że Próbka - przynajmniej w tej formie - musi się zakończyć i staje się to dzisiaj. Serwis oczywiście pozostaje cały czas w sieci i każda osoba odwiedzająca to miejsce będzie mogła posłuchać słuchowisk i je skomentować. Czy Próbka ze słuchowisk zmieni się w jakąś inną formę publikowanych treści, tego w najbliższych miesiącach nie wiem. Osobiście mam kilka pomysłów, w tym taki, żeby opisać może całą historię Próbki razem z niepublikowanymi materiałami, ale to tylko jeden z pomysłów i nie wiem czy akurat najlepszy. Jednak jeśli się zdecyduję na ten czy inny pomysł, to nastąpi to dopiero za jakiś dłuższy czas, o ile nastąpi. Trzymajcie się i dzięki za obecność. Pomimo braku komentarzy w serwisie dochodziły mnie słuchy i opinie ludzi, którzy tego słuchali i byćmoże słuchają. Jakakolwiek ta obecność była dzięki wielkie. Co się tyczy samego słuchowiska, to powiem tylko jedno: szanujcie wariatów. :D
09:43 1/21/24
Babcia
Pamiętacie jeszcze swoje babcie? Moja była dość klasyczna. Dużo się modliła, dokarmiała, dopieszczała i generalnie kojarzyła się z klasyczną starą babcią, która nie zna obecnej rzeczywistości za dobrze. Jednak czasy się zmieniają, więc i babcie. Przed naciąganiem na wnóczka więc nie tylko babcie się powinno przestrzegać, ale i tych, którzy babć nie doceniają. Doceniajcie i nie lekceważcie babć.
14:04 10/11/23
Mojżesz
Czy zostaliście kiedyś skonfrontowani przez dzieci? Mi się to jeszcze nie zdarzyło, ale jestem ciekawy swojej reakcji na coś takiego. Jako, że Próbka ironizuje i konfrontuje, to kolejne nasze słuchowisko próbuje uskutecznić taką dziecięcą konfrontację. Oczywiście, w najbardziej naturalny sposób jaki dziecko może to zrobić. W zabawie, bliskim kontakcie i totalnej dziecięcej szczerości i prostocie. Głębszego sensu tej konfrontacji będziecie się jednak musieli doszukać samodzielnie. Owocnego słuchania.
07:57 5/25/23
Zjedz i…
Żyjemy w czasach, gdzie wszyscy ludzie spragnieni są sukcesu. A zastanawialiście się w ogóle jak odnieść sukces w Polsce? Jeśli nie, to posłuchajcie naszego kolejnego słuchowiska.
07:39 5/2/23
Robot
Jedną z najgorszych rzeczy jaka może się przydażyć człowiekowi to kompletne ubezwłasnowolnienie. Problem jest o tyle większy, że człowiek może sobie kompletnie nie zdawać z tego sprawy, że bezwolnie wykonuje polecenia. Publiczna edukacja bardzo stara się sformatować człowieka do poziomu posłusznego państwu robota. Życzę każdej osobie, która będzie słuchać tego słuchowiska, żeby się przebudziła i wzięła odpowiedzialność za swoje życie, bo nikt za ciebie tego nie zrobi. A oto co może wyniknąć z procesu robotyzacji...
08:20 3/28/23
Problem Andrzeja
Po dłuższej przerwie wracamy do was z kolejnym, już jedenastym słuchowiskiem. W nim omawiany jest problem człowieka, który przyszedł do kościoła. Problem nie polega na tym, że przyszedł, ale...
09:04 3/28/23
Kwalifikacje
Oto po dobrze ponad trzech latach Próbka stała się podcastem. Nadszedł bowiem dziesiąty odcinek, a wedle uświęconej tradycji :) - podcast może być pełnoprawnym podcastem jeśli ma minimum dziesięć odcinków. Na uświetnienie tej tradycji odcinek będący najdłuższym słuchowiskiem w historii Próbki. Opowiada on o tym co jest najważniejsze przy staraniu się o pracę. Jak myślicie? Co to jest?
23:07 2/9/23
Dyrektor, który zwariował
Jak wyobrażacie sobie swoją idealną szkołę? Część z moich marzeń o szkole pojawia się właśnie w dziewiątym słuchowisku. Zapraszam do słuchania i życzę otrzeźwienia systemowi polskiego szkolnictwa.
11:38 11/2/22
Bajka o złotej karcie
Lubicie bajki? My na pewno. Chociaż dzisiaj bajki kojarzą się raczej z produkcjami Disneya, to ja pamiętam bajki, na których się wychowałem. To były słuchowiska nagrywane na kasetach magnetofonowych. Ktoś jeszcze pamięta, że takie coś było? Kiedy po długich latach odsłuchiwałem te bajki okazało się, że były to bardzo budżetowe słuchowiska, ale cieszyły i bawiły. Nasze ósme słuchowisko jest właśnie bajką, ale nie taką ze starych czasów. Jest to bajka w pełni współczesna, a co gorsza, wiele ludzi zdaje się w nią wierzyć bez zastrzeżeń. Mamy nadzieję, że morał jednak da coś do myślenia.
09:31 9/26/22
Multipleks
W siódmym naszym słuchowisku zapraszamy was do multipleksu. Nie będzie to jednak taki zwyczajny multipleks, jaki wam się kojarzy. Chociaż nie znamy podobnego w realu, nie jest on wcale aż taki nieprawdopodobny. Jesteście ciekawi?
07:26 4/26/22
Świeć Panie nad jego duszą
Chrześcijaństwo to... No właśnie. Co?! Choć bardzo uproszczona, odpowiedź na to pytanie znajduje się w naszym szóstym słuchowisku. Ale czy inna odpowiedź albo definicja chrześcijaństwa jest potrzebna?... Sprawdźcie i przekonajcie się sami.
12:47 10/19/21
Alergia
Jedną z chorób cywilizacyjnych w dzisiejszych czasach jest alergia. Alergia praktycznie na wszystko: sierści zwierzaków, pyłki roślin, nie mówiąc już o różnych rzeczach do jedzenia. Alergeny mnożą się nieustannie. Jeśli moglibyście stworzyć własny typ alergii, jaki to byłby rodzaj? Czekamy na propozycje w komentarzach. Tymczasem w piątym naszym słuchowisku przedstawiamy osobę, która jest uczulona na najdziwniejszy czynnik z możliwych. Chociaż tego typu alergia bardzo przydałaby się w dzisiejszych czasach, osoba taka nie miałaby łatwego życia. Czy wiecie już o jaką alergię chodzi?
12:01 9/24/21
Kościół Jedności Narodowej
Mamy niedosyt trudnych tematów w Próbce. Dlatego czwarte słuchowisko naszej produkcji podejmuje temat wiary. Jakie kluczowe pytania stawiamy w tym temacie? To już musicie sami odkryć. Zapewniamy tylko, że nie zabraknie tak przez nas lubianej ironii.
08:11 9/4/21
Gra społeczno-patriotyczna
Czy rozpisywaliście kiedyś projekt pod dotacje z Unii Europejskiej? Jeśli nie, to wyobraźcie sobie, że to robicie. Nagle badania przeprowadzone do wymogów we wniosku o dofinansowanie stawiają projekt na ostrzu noża. Co wtedy robicie? Nasze trzecie słuchowisko przedstawia właśnie taką sytuację.
10:38 7/14/21
Niebezpieczny człowiek
Drugie nasze słuchowisko zadaje jedno, jedyne pytanie. Pytanie, które jest tak bardzo podstawowe, że zadaje je każdy, a szczególnie dzieci. Jednocześnie to pytanie potrafi zburzyć praktycznie wszystko, co człowiek sobie uroił. Dlatego jest tak niebezpieczne. Wiecie już jakie?
08:45 6/10/21
F.U.C.T.A.
Tematyka pierwszego słuchowiska krąży wokół walki o najwyższe wartości. Nawet jeśli nie ma o co walczyć, to sama walka i ciągłe stawanie razem do niej jest wartością samą w sobie. Nie ważne czy masz powód. Ten zawsze się znajdzie.
08:47 5/5/21

Similar podcasts