Show cover of Hosť sobotného Dobrého rána

Hosť sobotného Dobrého rána

Rozhovor so zaujímavým hosťom v Rádiu Slovensko. Do sobotného Dobrého rána na interview sú pozývaní populárni speváci, herci, režiséri, športovci, ale aj ďalšie osobnosti zo spoločenského života. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Do mája 2021 s Petrou Bernasovskou. Od júna 2021 s Katou Martinkovou.

Tracks

Roland Kyška - riaditeľ organizácie Ľudia ľuďom (3.12.2022 08:05)
Riaditeľ organizácie Ľudia ľuďom, platformy, ktorá pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú. Obracajú sa na ňu biedni, chorí, či inak ťažko skúšaní ľudia z celého Slovenska. Funguje 11 rokov, podarilo sa jej zozbierať a rozdistribuovať milióny eur a aktivovať tisícky ochotných darcov a pomôcť tak tisícom ľudí. Roland Kyška sa kedysi venoval aj novinárskemu povolaniu, dokonca nejaký čas šéfoval verejnoprávnemu spravodajstvu. Hovoriť s Katou martinkovou bude aj o úspešnom projekte Rádio Slovensko Slovensku, ktorý platforma Ľudia ľuďom zastrešovala, o jeho starých rodičoch, ktorí ho formovali, či o stromoch, ktoré má rád a ktoré aktívne vysádza. | Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
27:08 03/12/22
František Kovár - herec činohry SND (26.11.2022 08:05)
Obľúbený umelec, dlhoročný člen činohry Slovenského národného divadla, ale aj filmový, televízny a dabingový herec. Vo svojom okolí je známy optimistickým pohľadom na svet a v práci vysokou mierou profesionality a citu pre svoje umenie. Začiatkom roka získal cenu Slovenského rozhlasu RTVS za rozhlasovú tvorbu pre deti. Rozhlas bol preňho výnimočným médiom už v detstve, jednak ho počúval, ale už ako chlapec v ňom aj ako detský herec pracoval. Hovoriť s KatouMartinkovou bude aj o novinke v jeho živote, knihe, zostavenej z jeho zážitkov a spomienok - Jednoducho Ferko, ktorá práve vyšla, ale aj o tom, či mu ešte dobre slúži pamäť, či o hereckých šatniach a jeho drahých kolegoch v nich. | Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
25:50 26/11/22
Martin Baláž - astrofyzik a astronóm z UK (19.11.2022 08:05)
Martin Baláž - čerstvý majiteľ doktorského titulu z Katedry astronómie, fyziky Zeme a meteorológie Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Je zároveň astrofyzik aj astronóm. Vo svojej vedeckej práci sa venuje možnostiam a pravdepodobnosti, kde sa v atmosfére Zeme objaví nový meteor. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o jeho otcovi – slávnom konštruktérovi vesmírnych zariadení, o súťažiach, ktoré organizuje jeho katedra, či o tom, že verí, že jedného dňa bude človek ťažiť z asteroidov. | Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
25:51 19/11/22
František Mikloško - publicista, niekdajší politik (12.11.2022 08:05)
O pár dní si pripomenieme 33 rokov od udalostí zo 17. novembra 1989. Pre Františka Mikloška, ktorý bol dlhé roky súčasťou našej vrcholovej politiky je tento dátum významným dňom. Pôvodným povolaním je to matematik, pred svojou politickou kariérou pôsobil v Slovenskej akadémii vied a pre svoju príslušnosť k slovenskému disentu bol v osemdesiatych rokoch aj robotníkom. Dnes je to penzista, no je stále súčasťou nášho verejného života a diskurzu o aktuálnych témach. Hovoriť s katou Martinkovou bude aj tom, ako vyzerala politika na Slovensku kedysi a dnes, čo do jeho života priniesol zaslúžený odpočinok na penzii, o cestovaní, ktoré má rád i o tom, ako jeho život zmenilo manželstvo. | Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
26:08 12/11/22
Zdena Studenková - herečka (5.11.2022 08:05)
Jej tvár je dôverne známa drvivej väčšine z nás. Jej kariéru sledujeme v divadle, televízii i na filmovom plátne už desiatky rokov. Prežívame s ňou každú jej postavu a známa je nám aj jej životná cesta. Zdena Studenková si na herectve cení aj to, že jej dovolilo odžiť si svoj život aj na javisku. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o jej novej kuchárskej knihe, o babičke, na ktorú má krásne spomienky, či o tom, prečo je pre ňu dôležité byť priamou a zastať sa slabších. | Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
26:42 05/11/22
Ivana Šáteková - výtvarníčka (29.10.2022 08:05)
Výtvarníčka Ivana Šáteková maľuje, ilustruje, vyšíva aj kreslí. Vo svojej tvorbe okrem krásy aj veľmi razantne vyjadruje svoj postoj k dianiu okolo nás a snaží sa nás primäť zamyslieť sa nad intoleranciou, nevraživosťou, rasizmom, skrátka nad problémami, ktoré našu spoločnosť sužujú. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o jej životnom partnerovi – Braňovi Kováčovi, ktorý roky stojí na čele slovenského hip-hopu, o tom, čo plánuje vychovať zo svojich dvoch synov, či o tažkých chvíľach, ktoré prežívala so svojou rodinou, keď zistila, že jej druhorodený syn sa narodí s vážnou chybou srdca. | Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
26:05 29/10/22
Michala Bednáriková - športová psychologička (22.10.2022 08:05)
Michala Bednáriková - športová psychologička, ktorá sa venuje najmä športovcom a ak sú v detskom veku, tak aj ich rodičom a pracuje aj s trénermi. Jej hlavnou úlohou je pomôcť športovcom prekonať stres, ktorý zápolenie so sebou prináša, hľadá rovnováhu medzi hlavou a telom. Tvrdí, že za neúspechom v športových zápoleniach stoja často zle nastavené očakávania. Sama je aktívnou športovkyňou, venuje sa triatlonu a lezeniu, uprednostňuje šport v prírode. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o jej funkcii viceprezidentky Európskej federácie športovej psychológie, o tréme, ktorá nám môže skomplikovať pracovný výkon, či o skladaní puzzles, teda jej obľúbenej kratochvíli. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
25:01 22/10/22
Marián Turner - generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie (15.10.2022 08:05)
Umelecká duša a zároveň špičkový manažér. Marián Turner vedie jednu z najvýznamnejších kultúrnych inštitúcií u nás – Slovenskú filharmóniu a zároveň je virtuóznym hráčom na flaute. Slovenská filharmónia práve stojí na prahu novej sezóny a je čerstvo po organizácii jedného z najvýznamnejších kultúrnych podujatí u nás - Bratislavských hudobných slávností. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o osobnostiach, ktoré si ctí a váži, o manželke Kataríne a jej kráľovskom nástroji – harfe, či o tom, prečo by sme mali skúsiť počúvať vážnu hudbu. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
27:53 15/10/22
Ľudovít Vašš - pomológ (8.10.2022 08:05)
Ľudovít Vašš - pomológ | Pomológ, teda človek, ktorý sa venuje ovocným stromom a ich odrodám. Jeho srdcovou záležitosťou sú pôvodné a staré odrody, ktoré sú prirodzenou súčasťou našej krajiny už po tisícročia. Ľudovít Vašš tvrdí, že sú výživovo hodnotnejšie a spravidla aj chutnejšie, ako tie, ktoré si kúpime v supermarketoch. Vyštudoval Krajinnú ekológiu na Fakulte ekológie a environmentalistiky na Technickej Univerzite vo Zvolene a je hybnou silou Spolku sadárov – Ovocný strom. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o cestovaní autostopom, poznávaní krajín, či o tom, ako sa dá pestovať ovocie a zelenina ekologicky bez chemických preparátov. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
27:06 08/10/22
Helena Krajčiová - divadelná, televízna, dabingová a filmová herečka aj speváčka (1.10.2022 08:05)
Helena Krajčiová, divadelná, televízna, dabingová a filmová herečka aj speváčka v rozhovore s Katou Martinkovou. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
22:58 01/10/22
Tomáš Černák - historik (24.9.2022 08:05)
História ho fascinovala už od malička. Venuje sa predovšetkým slovenským dejinám 20. storočia, najmä výskumu dejín komunistickej strany Československa a životným príbehom jej vedúcich predstaviteľov. Uznanie odborníkov i laickej verejnosti si okrem iného získal knihou Gustáv Husák. Venuje sa však aj iným témam, napríklad histórii československého futbalu. Naše sobotné rozprávanie bude venované aj osobnosti slovenskej žurnalistiky, publicistiky a verejného života Romana Kaliského, ktorého sté výročie narodenia sme si pripomenuli v piatok. Hovoriť s Katou Martinkovou bude o stretnutiach s Romanom Kaliským, o tom, či naozaj v našej spoločnosti ubúda skutočných osobností, či o tom, čo je pre historikov najvzrušujúcejšou súčasťou ich práce. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
25:16 24/09/22
Peter Bajčík - tlmočník (17.9.2022 08:05)
Špičkový tlmočník anglického jazyka. Aktuálne pracuje pre Európsku komisiu, Európsky parlament a Európsky súdny dvor, no jeho bohatá tlmočnícka kariéra obsahuje aj celkom výnimočné tlmočenie. Dokonca sa mu splnil sen každého tlmočníka. Viac ako 20 hodín strávil v tesnej blízkosti Kráľovnej Alžbety II. počas jej návštevy Slovenska. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o tom, aké to bolo byť prijatý Jej veličenstvom kráľovnou na súkromnej audiencii, o neustálom vzdelávaní, ktoré je pre tlmočníka dôležité, či o jeho živote v Bruseli, kde pracuje pre európske inštitúcie. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
24:22 17/09/22
Štefan Rosina - vrcholový manažér, prezident Matador Group (10.9.2022 08:05)
Jubilujúci špičkový manažér Štefan Rosina, prezident veľkej a etablovanej firmy Matador Group, ktorú možno označiť aj ako rodinný podnik. Je príkladom úspešného podnikania, majstrom rozvoja a stratégie. Už ako chlapec chodil do fabriky za svojim otcom, neskôr v nej pracoval aj za pásom ako bežný robotník a napokon po štúdiách dokázal celkom preorientovať pole jej pôsobnosti, keď, ako sám hovorí, vymenil gumu za plech. Za svoj úspech vďačí aj tomu, že sa obklopil šikovnejšími ľuďmi ako je on sám. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o tom, že svoje sny človek môže naplniť aj tak, keď o nich hovorí, o jeho plánoch venovať sa maľovaniu, či o sobotných ránach na trhu s vnúčatami. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
26:50 10/09/22
Dáša Ďurišová a Jakub Lipták - reštaurátori starých fresiek a výtvarní umelci (3.9.2022 08:05)
Hosťami sobotného Dobrého rána sú tentokrát dvaja mladí výtvarní umelci a zároveň reštaurátori gotických fresiek v starých slovenských kostoloch Dáša Ďurišová a Jakub Lipták. Momentálne pracujú na odokrývaní ranogotických fresiek v neskororománskom kostolíku v Kšinnej pri Uhrovci, ku ktorému nadobudli hlboký vzťah. Odkrývajú tam dávno zabudnuté tajomstvá. Hovoriť s Katou Martinkovou budú aj o ich spoločných štúdiách na Akadémii umenia v Banskej Bystrici, o ateliéri v Bánovciach nad Bebravou, v ktorom spolu tvoria, o partnerskom súžití, či o Turci, ktorý im prirástol k srdcu, keď reštaurovali fresky v tamojších kostoloch. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
25:51 03/09/22
Aneta Langerová - česká speváčka a hudobníčka (27.8.2022 08:05)
Aneta Langerová - česká speváčka a hudobníčka
26:14 27/08/22
Božidara Turzonovová - významná slovenská herečka (20.8.2022 08:05)
Božidara Turzonovová - významná slovenská herečka
27:19 20/08/22
Tibor Lieskovský - geodet a geoinformatik (13.8.2022 08:05)
Ing. Tibor Lieskovský, PhD. - geodet a geoinformatik
24:28 13/08/22
Jana Štiglicová - záchranárka zvierat (6.8.2022 08:05)
Jana Štiglicová - záchranárka zvierat
24:42 06/08/22
Oľga Záblacká - scenáristka, moderátorka, speváčka, autorka textov (30.7.2022 08:05)
Oľga Záblacká - scenáristka, moderátorka, speváčka, autorka textov
23:53 30/07/22
Barbara Štubňová - moderátorka RS (23.7.2022 08:05)
Patrí k najobľúbenejším hlasom Rádia Slovensko. Moderuje predpoludňajší informačný blok a je to pre ňu stále veľmi zaujímavá a inšpiratívna práca. V RS sa Barbara Štubňová uplatnila aj ako editorka, dozerá na relácie Do kina, Zo zeme, či Nie som Barbar s Barbarou. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o jej štúdiách na bankovom inštitúte, o mačkách, s ktorými žije, ale aj o záhrade, o ktorú sa s veľkou vášňou stará. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
26:41 23/07/22
Dorota Sadovská - výtvarníčka (16.7.2022 08:05)
Dorota Sadovská je výraznou osobnosťou slovenského súčasného výtvarného umenia. Vo svojich obrazoch často rieši problémy, ktoré nás ľudí trápia a hľadá východiská v náročných situáciách. Sú jej blízke aj témy svätých, pohyb i ľudské telo. Vyštudovala bratislavskú Vysokú školu výtvarných umení a diplom má i z akadémie vo francúzskom Dijone. Hovoriť s katou Martinkovou bude aj o tom, či má výtvarník moc meniť ľudí, o Francúzsku, v ktorom študovala, či o slobode, ktorá je pre ňu veľmi dôležitá. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
24:35 16/07/22
Katarína Káľavská - vedkyňa z Národného onkologického ústavu (9.7.2022 08:05)
Doktorka Katarína Káľavská zahorela pre vedu už ako dievča. Dlhodobo pomáha odhaľovať príčiny, prečo nádorové bunky semenníkov u niektorých pacientov nezareagujú na dostupnú chemoterapeutickú liečbu. Je vedúca Biobanky v rámci Jednotky translačného výskumu v Národnom onkologickom ústave. Vlani získala ocenenie Vedec roka v kategórii Mladý vedecký pracovník. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o živote na vidieku, o spoznávaní Slovenska so svojou rodinou, či o literatúre, ktorú má rada. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
25:40 09/07/22
Hana Lasicová a Lucia Molnár Satinská (2.7.2022 08:05)
Túto sobotu sú hosťami sobotného Dobrého rána RS výnimočne dve dámy - Hana Lasicová a Lucia Molnár Satinská. 18.07. sa totiž bude v štúdiu L+S spomínať na ich slávnych otcov Milana Lasicu a Júliusa Satinského. Obe spomínajú na svojich otcov rady. Hovoriť s Katou Martinkovou budú o tvorbe ich otcov, ale aj o tvorbe, v ktorej sú úspešné ony dve, o tom, aké je to byť matkou i o tom, koho podľa nich možno považovať za osobnosť. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
27:09 02/07/22
František Graňo - otec a tréner syna Filipa s Downovým syndrómom (25.6.2022 08:05)
Celý život pracuje vo farmaceutickej firme, no je to zároveň neobyčajný a mimoriadne obetavý otec - František Graňo. Väčšinu svojho voľného času totiž venuje svojmu synovi Filipovi, ktorý sa narodil s Downovým syndrómom, no je to zároveň mimoriadne úspešný športovec, majster westernového jazdenia, ktorý často porazí aj zdravých športovcov. Svojho syna považuje za zázračné dieťa. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o tom, prečo sa Filip začal venovať aj golfu, o vzťahu medzi Filipom a koňmi, o hipoterapii (teda liečbe pomocou koní), ktorej sa venujú na svojom ranči, či o radosti z každého víťazstva. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
23:44 25/06/22
Marek Hamšík - futbalista (18.6.2022 08:05)
Marek Hamšík je futbalová hviezda svetového mena, fenomenálny záložník a majster rýchleho útoku. Jeho život bol spätý s futbalom, už v čase, keď bol v maminom bruchu a jeho starý otec mu daroval prvé kopačky. V prvom klube Jupie Podlavice pôsobil už ako štvorročný a nasledovali Slovan Bratislava, talianska Breša, hviezdny SSC Neapol, či čínsky Dalian. Teraz hviezdi v tureckom Trabzonspore, ktorému tento rok pomohol získať majstrovský titul. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o tom, akým otcom sa snaží byť, o rýchlych autách, ktoré miluje, či o tetovaní a účesoch, ktorými je typický. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
24:35 18/06/22
Viktória Vargová - speváčka kapely Peter Bič Project (11.6.2022 08:05)
Ešte pred pár rokmi snila o tom, že sa stane speváčkou, no zároveň si myslela, že je to nesplniteľná túžba. Náhoda chcela, že dnes spieva s úspešnou kapelou Peter Bič project a že si za päť rokov tvrdej práce vybojovala pevné miesto v slovenskom šoubiznise. Dnes má Krištáľové krídlo, cenu OTO i ocenenie Slovenského ochranného zväzu autorského. S Katou Martinkovou hovorí o tréme, ktorú sa musela naučiť prekonávať, o prírode, ktorá je pre ňu inšpiráciou, o rodine, ktorá ju aktívne sleduje a podporuje i o bylinkových čajoch, ktoré má rada. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
25:44 11/06/22
Viera Benediková - dramaturgička zábavy Slovenského rozhlasu (4.6.2022 08:05)
Viera Benediková patrí do rozhlasovej rodiny patrí už takmer 30 rokov. Ako dramaturgička sa podpísala pod stovky relácií, pracovala s umelcami tých najzvučnejších mien a dnes má pod palcom napríklad obľúbené Dvojbodky, Spojky Adely Vinczeovej, Skúšku sirén, či rozhlasové adaptácie hier Radošinského naivného divadla. Dlhoročná kolegyňa sa dožíva významného životného jubilea a Kate Martinkovej priznáva, že to bolo pekných 60 rokov. Hovoriť bude aj o humore, ktorý ju sprevádza v práci i v každodennom živote, o silnej rodine, ktorej je súčasťou i o Hontianskych Nemciach, kam sa rada vracia. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
24:44 04/06/22
Tereza Štolcová - archeologička (28.5.2022 08:05)
Archeologička Tereza Štolcová pracuje v Archeologickom ústave Slovenskej akadémie vied. Špecializuje sa na štúdium pravekých a raných stredovekých textílií a ich výrobu na našom území. Jej hlavné výskumné záujmy sú textil, košikárstvo a koža. Je súčasťou medzinárodného multidisciplinárneho tímu, ktorý skúma unikátnu hrobku kniežaťa z Popradu Matejoviec, teda slovenského Tutanchamóna. Hovoriť s katou Martinkovu bude aj o živote v lockdowne na chalupe v Zázrivej, o budovaní dobrých susedských vzťahov na najstaršom bratislavskom sídlisku 500 bytov, alebo o pečení chleba z kvásku, ktorému sa roky venuje. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
24:12 28/05/22
Martin Fefe Žúži - hudobník z kapely Hex (21.5.2022 08:05)
Pesničky, ktoré Martin Fefe Žúži napísal, patria už desaťročia do našich životov. Preto, či sa z piesne stane hit, má dobrý nos. Píše texty, komponuje hudbu, produkuje... Viac ako 30 rokov je neodmysliteľnou súčasťou kapely Hex. Hovoriť s Katou Martinkovou bude aj o jeho štúdiu biochémie na Slovenskej technickej univerzite, o modelovaní, ktorému sa venuje, o jeho synovi i manželke, a samozrejme aj o Petrovi „Ďuďovi“ Dudákovi, s ktorým rád a plodne tvoril. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
25:12 21/05/22
Viliam Stankay - moderátor Správ RTVS (14.5.2022 08:05)
Pôvodne sa chcel stať zdravotníckym záchranárom, no nakoniec je z neho stálica televízneho spravodajstva, jeden z moderátorov hlavnej spravodajskej relácie na Jednotke o 19. hodine – Správ RTVS. Od soboty (14.05.2022) budú Správy RTVS moderovať po šiestich rokoch opäť dvojice a Viliama Stankaya táto správa potešila. Hovoriť s Katou martinkovou bude aj o špeciálnej pedagogike, ktorú vyštudoval, o striedavej starostlivosti o deti, či o Lučenci, v ktorom sa narodil. Tolkšou Hosť sobotného Dobrého rána pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Reláciu vysielame každú sobotu po 8. hodine.
24:05 14/05/22