Show cover of Nowoczesny Lider

Nowoczesny Lider

Od ponad 20 lat zajmuję się zarządzaniem zespołami, rozwojem talentów, budowaniem nowoczesnych organizacji, od ponad 10 lat robię to w mocno zdywersyfikowanym i bardzo multikulturowym środowisku. Projekt Nowoczesny Lider powstał w wyniki wielu obserwacji, iż świat bardzo się zmienił, zarówno pod kątem biznesowym, jak i społecznym. Mam nadzieję iż uda się nam dzięki temu projektowi Was zainspirować.

Tracks

Podcast na poważnie - wypalenie zawodowe
Wypalenie zawodowe to stan psychiczny charakteryzujący się chronicznym uczuciem wyczerpania, frustracji, cynizmu oraz obniżeniem satysfakcji z pracy. Jest to rezultat długotrwałego stresu związanego z pracą, który prowadzi do utraty zaangażowania zawodowego i spadku motywacji. Tym razem miałem olbrzymią przyjemność porozmawiać o tym temacie z Maciejem Ściborem. Nie będę ukrywał, że podczas rozmowy miałem dreszcze, bo zdiagnozowałem u siebie wszystkie przykłady wypalenia, jakie przytoczył Maciej w naszej rozmowie.
52:46 11/03/2024
AI W Pracy Liderów | Fakty I Mity
Witajcie w "AI w Pracy Liderów" - podcast, który wnosi światło na złożone zastosowania Sztucznej Inteligencji (AI) w dzisiejszych organizacjach. Wraz z rozwojem technologii AI, liderzy biznesowi stają przed niezliczonymi możliwościami i wyzwaniami. Ten podcast jest drogowskazem dla tych, którzy pragną lepiej zrozumieć, jak wykorzystać AI, aby zrewolucjonizować swoje przedsiębiorstwa. Dlaczego warto nas posłuchać Nowoczesne Rozwiązania Biznesowe: Dowiedz się, jakie nowatorskie narzędzia i strategie AI są dostępne dla liderów biznesowych, aby zwiększyć wydajność, poprawić jakość usług i zwiększyć konkurencyjność na rynku. Praktyczne Wskazówki od Eksperta: Nasi goście to eksperci w dziedzinie SI oraz liderzy biznesu, którzy dzielą się swoimi najlepszymi praktykami i poradami dotyczącymi skutecznego wykorzystania technologii AI w organizacjach. Etyka i Zrównoważony Rozwój: Omawiamy także kwestie etyczne związane z wykorzystaniem AI oraz jej wpływ na zrównoważony rozwój biznesu i społeczeństwa jako całości. Studia Przypadków i Inspiracje: Masz szansę poznać realne przypadki zastosowania AI w różnych branżach, co może inspirować do własnych innowacji i eksperymentów. Sprostowanie: Oczywiście to był Pascal, nie Platon
67:06 04/03/2024
Tajemnice Executive Search z Szymonem Maleckim
Witajcie drodzy słuchacze! Jeśli jesteście ciekawi, jak działają firmy zajmujące się executive search, co oferują innym firmom oraz jakie możliwości otwierają przed kandydatami, to dobrze trafiliście. Niedawno miałem przyjemność rozmawiać z Szymonem Maleckim z firmy Malecki Executive Search. Szymon i jego zespół od wielu lat z niebywałym sukcesem łączą wybitne talenty z klientami, którzy poszukują takich specjalistów.
55:58 01/09/2023
Klucz do Innowacyjności: Odkryj Sekrety Budowania Efektywnej Kultury Innowacji
Sławomir Kumka jest od ponad 14 lat związany z firmą IBM, gdzie jest odpowiedzialny za prowadzenie jednego z 5 centrów innowacji IBM na świecie, oraz jest odpowiedzialny za rozwój produktu SPSS Statistics , który to produkt na pewno znają doskonale matematycy, naukowcy, statystycy i studenci na całym świecie. W tym podcaście możecie się dowiedzieć jak zbudować kulturę innowacji w organizacji, czy ludzie są tak samo innowacyjni bez względu na tryb pracy, oraz co Sławek myśli o trwające rewolucji czyli gwałtownej ekspansji produktów bazujących na sztucznej inteligencji.
38:11 14/07/2023
Krzysztof Kozakiewicz
Krzysztof Kozakiewicz jest organizatorem jednych z najlepszych wydarzeń IT w Polsce które słyną nie tylko z doskonałej jakości wystąpień, nietuzinkowych speakerów ale również z bardzo zaangażowanej społeczności.
52:28 10/03/2023
Arturo Pena, Chief Marketing Officer (CMO)
This episode is a must-listen if you’re interested in learning more about leadership and how to succeed in today’s competitive business environment. Arturo’s wealth of knowledge and experience make him the perfect guest for a podcast about inspiring leadership. Arturo is the Chief Marketing Officer at Softserve, a leading digital transformation and technology services company. Arturo is a marketing transformation leader with nearly two decades of experience in the technology sector. His extensive global experience, leading teams across North America, Europe, and APAC, has been characterized for an emphasis in building high-performing teams through team values and people development.
46:50 03/02/2023
Zuzanna Mikołajczyk, Co - Founder W Know.How.Match
Zuzanna Mikołajczyk to wizjonerka, Innowatorka i Strateg Innowacji. Założycielka Know.How.Match. – butikowej firmy doradczej, która wspiera liderów w projektowaniu i wdrażaniu innowacji.Jest autorką programu online "Zyskowna Innowacja", w którym uczy jak projektować i wdrażać innowacje w małych i średnich przedsiębiorstwach.
42:56 27/01/2023
Marcin Pietras - CEO W Ask Henry
Czesc w 2023 roku! Chcialbym Ci zyczyc duzo szczęścia, satysfakcji z tego co robisz spelniania marzen oraz wielu wartosciowych podcastow. Dziekuje ze jestes, i ze pomimo tego ze nie nagrywalem przez 6 miesiecy, nadal zostales. 2022 byl dla mnie zawodowo bardzo trudny i skomplikowany, i niezmiernie sie ciesze, ze jest juz za mna. W tym roku chce wrocic do nagrywania, mam nowa energie i pasje, i mam w planach zaproszenie wspanialych gosci, ktorzy mnie od dawna ciekawia i inspiruja. Dzisiaj zapraszam Cie do nagrania z bardzo inspirującym liderem, innowatorem oraz inwestorem Marcinem Pietrasem – CEO Ask Henry. AskHenry to usługa w formie osobistego asystenta, która zrodziła się z naszych własnych doświadczeń i potrzeby poprawy jakości życia zapracowanych Polaków, a nie tylko poprawy warunków w których pracują.
40:33 09/01/2023
Wyniki badania "Great Uknown" - zarządzanie ludźmi w erze "Great Resignation"
Biznes uwielbia „buzzwordy” – co kilka miesięcy pojawia się nowe hasło, które szybko staje się gorące w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Jak jest z "Great Resignation"? Czy to kolejny zwrot-wytrych czy nasza rzeczywistość?
39:29 30/06/2022
Monika Reszko | Autorka Książek, Psycholog
Monika Reszko jest nie tylko autorką książek ale jest również psychologiem, trenerem, tłumaczem, przedsiębiorcą z zacięciem do kreowania własnej rzeczywistości i ulepszania wszystkiego, na co mam wpływ.
44:58 27/05/2022
Dave Moore, CTO at Sabre Corporation [ENG]
Podcats is in English Dave Moore was my boss for almost three years. He is the leader which you want to follow and to learn from. Hopefully, you will dive into his world during this interview and learn and get inspired by his stories and experiences.
64:48 11/03/2022
Marcin Mazurek, Dyrektor Techniczny w Allegro
Jaki był jego największy aha moment, a może było ich więcej niż jeden? Jak zaczął pracę w Allegro, jakie ma pasje i wiele wiele więcej dowiesz się z mojej z mojej rozmowy z Marcinem Mazurkiem. W serii Inspirujące Liderki i Liderzy przybliżam Wam ciekaw, nietuzinkowe postacie, które mnie zaciekawiły lub zainspirowały. Jeśli masz taką osobę, i chciałabyś/chciałbyś posłuchać jej w podcaście, daj mi znać.
54:55 25/02/2022
Piotr Gąstał, pułkownik rezerwy, były dowódca jednostki GROM
Zapraszam serdecznie na niezmiernie ciekawą rozmowę o przywództwie, rozwoju, przypadku, sporcie oraz doświadczeniach jakie zdobył nasz gość Piotr Gąstał prowadząc jedną z najbardziej rozpoznawalnych jednostek specjalnych na świecie, GROM. Czy wyzwania z jakimi się musiał się mierzyć Piotr w swojej wojskowej karierze z tymi z jakimi Ty musisz się mierzyć w swojej codziennej pracy? Czego możemy się od siebie wzajemnie nauczyć? Dowiesz się z tego podcastu.
50:18 18/02/2022
Przemek Gdański, prezes BNP Paribas Bank Polska
Przemek Gdański jest zdecydowani liderem, którego z uwagą i szczerym zainteresowaniem obserwuję, i którego bardzo chciałem zaprosić do swojego podcastu już od dłuższego czasu, dlatego bardzo serdecznie dziękuję mu za otwartość i poświęcony czas. Jak zwykle w serii "Inspirujące Liderki i Liderzy" rozmawiamy o jego karierze, o wyzwaniach z jakimi musi się mierzyć, o tym na co stawia w pracy z ludźmi oraz o tym, nad czym liderzy powinni się skupiać w przyszłości. Twoim i moim gościem w tym podcaście jest Przemek Gdański, prezes BNP Paribas Bank Polska.
43:06 21/01/2022
Subiektywne Zestawienie Trendów Na 2022 Mai Gojtowskiej
Mają miałem już przyjemność porozmawiać podczas rozmowy w podcaście #6 o budowaniu Marki Pracodawcy. Sytuacja na rynku pracy od naszej rozmowy, stała się jeszcze bardziej, hmmm, skomplikowana. W tym podcaście rozmawiamy o trendach jakie Maja przewiduje na ten rok: zdrowiu psychicznym, naturalnym środowisku kandydata, wciągających doświadczeniach i wartościach. Blog: https://nowoczesnylider.pl/podcast-62-subiektywne-zestawienie-trendow-na-2022-mai-gojtowskiej/
55:10 14/01/2022
Greg Albrecht, doradca zarządów, anioł biznesu i autor podcastu
Zapraszam do niezwykle ciekawej dyskusji z Gregiem Albrechtem, którego zakres działania jest naprawdę spektakularny. Twoim i moim gościem jest dzisiaj doradca zarządów, inwestor, mowca i podcaster. Greg Albrecht!
48:16 07/01/2022
Czy Jesteśmy Otwarci Na Różnorodność - Z Anną Dąbrowską Z Diversity Hub
Zapraszam Cię do podcastu z Anną Zarodą - Dąbrowską, Założycielką, CEO & Ekspertką w Think Tank Diversity Hub. Jeśli porozmawiać o tym, czy jesteśmy otwarci na różnorodność, to jedynie z taką jak Ania ekspertką, która na codzień pracuje z różnymi firmami, prowadzi bardzo ciekawe konferencje związane z tym tematem, i to jest po prostu jest praca i pasja. Blog: https://nowoczesnylider.pl/czy-jestesmy-otwarci-na-roznorodnosc/
47:59 31/12/2021
Czy Jesteśmy Otwarci Na Różnorodność - Z Anną Dąbrowską Z Diversity Hub
Zapraszam Cię do podcastu z Anną Zarodą – Dąbrowską, Założycielką, CEO & Ekspertką w Think Tank Diversity Hub. Jeśli porozmawiać o tym, czy jesteśmy otwarci na różnorodność, to jedynie z taką jak Ania ekspertką, która na codzień pracuje z różnymi firmami, prowadzi bardzo ciekawe konferencje związane z tym tematem, i to jest po prostu jest praca i pasja.
47:59 17/12/2021
Dominika Bettman, Dyrektor Generalna w Microsoft Polska
Dzisiaj Twoim i moim gościem jest Dominika Bettman, która w ramach serii Inspirujące Liderki i Liderzy opowie Wam o swoich doświadczeniach w 26 letniej pracy w Siemens, o zmianie jaka ją czeka oraz o swojej książce "Technologiczne Magnolie".
50:47 06/12/2021
Piotr Sędzik | Inspirujące Liderki i Liderzy
Dzisiaj moim i Twoim gościem jest naprawdę wyjątkowy lider. Piotr Sędzik – CEO i współzałożyciel Applover, full-stack digital agency. W 2019 wraz z Applover wyróżniony przez Deloitte Technology Fast 50 CEE, w 2020 uzyskał 24 miejsce w głównej kategorii Technology Fast 50 rankingu Deloitte. Blog: https://nowoczesnylider.pl/piotr-sedzik/
42:31 10/11/2021
ABSL - Lider Wystarczająco Dobry
This podcast is in Polish. W tym podcaści Janusz Dziurzyński, Prezes Zarządu ABSL rozmawia z autorem książki Lider Wystarczająco Dobry, Sebastianem Drzewieckim.
27:07 26/10/2021
O coachingu z Beatą Rycembel
Rycembel, akredytowanym przez International Coaching Federation (ICF) coachem na poziomie Professional Certified Coach (PCC) oraz współtwórczynią akredytowanej przez ICF szkoły coachingu Team Coaching Lab.
35:45 22/10/2021
Daniel Wocial | Inspirujące Liderki i Liderzy
Moim i Waszym gościem jest dzisiaj Daniel Wocial, lider z korporacyjnym i międzynarodowym doświadczeniem. Porozmawialiśmy w tym podcaście o różnicach między managerem i liderem, o jego karierze oraz o U2. Blog: https://nowoczesnylider.pl/daniel-wocial/
45:13 01/10/2021
Współpraca: Najbardziej Pożądany Pracodawca - Badanie Firmy Antal
Podcast powstał przy współpracy z firmą Antal.Ranking na podstawie badania firmy Antal bazującego na analizie 360° z perspektywy: przedsiębiorstw, ich pracowników oraz niezależnych specjalistów i menedżerów.
10:34 17/09/2021
Współpraca: Studia MBA IT w Krakowie
Podcast powstał przy współpracy z MBA IT, studiami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie Celem studiów jest przygotowanie kadry zarządzającej dla sektora IT oraz pionów technologicznych oraz inżynieryjnych w firmach z różnych branż. Wiodącym celem programu jest wyposażenie uczestników w wiedzę, umiejętności i kompetencje przydatne w rozwijaniu kariery na ścieżce menedżerskiej w branży IT oraz technologicznej.
20:23 17/09/2021
Janusz Dziurzynski | Global Information & Digital Technology Manager | Inspirujące Liderki i Liderzy
Zapraszam Cię dzisiaj na bardzo interesującą rozmowę z Januszem Dziurzyńskim w której zadałem kilka trudnych pytań, a Janusz szczerze na nie odpowiedział. Dla mnie ro była ogromna przyjemność aby poznać lepiej jego historię lidera, w której na pewno wydarzy się jeszcze wiele wspaniałych rzeczy. W tej serii mam możliwość porozmawiania z doświadczonymi liderkami i liderami o ich doświadczeniach zawodowych, o tym jak wyglądały ich sukcesy, ale również czego nauczyli się z porażek. Janusza możecie również posłuchać w podkaście o tym, jak poprowadzić super panel dyskusyjny.
40:32 03/09/2021
ABSL - Inclusive Communication
Today I have the great pleasure to interview Head of Corporate Affairs, Brand and Marketing, Poland at Standard Chartered Bank. - What is inclusive communication all about? - Can you give some examples of inclusive versus non-inclusive terms? - Why it’s important to communicate inclusively? You can learn from this podcast.
23:17 27/08/2021
Podcast 58 - Jak Dobrze Przygotowac Super Panel Dyskusyjny
Zostałaś/zostałeś poproszony i poprowadzenie panelu dyskusyjnego ? Lub może będziesz uczestniczyć w panelu jako gość? Czy ustalić wcześniej pytania z panelistami, czy też bardziej polegać na żywiole i intuicji W tym podcaście mam przyjemność porozmawiać o tym jak poprowadzić wysokiej jakości panel z Januszem Dziurzyński, świetnym panelistą i bardzo inspirującym liderem. Blog: https://nowoczesnylider.pl/podcast-58-jak-przygotowac-super-panel-dyskusyjny/
22:52 20/08/2021
tristan tresar & Konrad Gorzelak z Algorytmia.com
Zapraszam Was na bardzo ciekawą rozmowę z tristanem i Konradem z algorytmia.com. Będzie o radiu które prowadzą, będzie o ich podejściu do życia, o tym że nieśpiesznie nie oznacza wcale mało efektywnie, a jest wręcz odwrotnie. Blog: https://nowoczesnylider.pl/algorytmia/
48:16 30/07/2021
Diversity of skills in managing and building teams with various competencies with Stephen Hamilton
What are the benefits of having diverse team members with various skills, experiences and backgrounds? What challenges can managers encounter in other teams that might be related to a lack of diversity of skills and how to fill this gap successfully? Listen to the latest podcast with Stephen Hamilton, Head Operations at Standard Chartered GBS Poland and member of #WorkingTogether Program Council.
20:43 28/06/2021

Similar podcasts