Show cover of Divy Ivy

Divy Ivy

Divy Ivy sú podcastom moderátorky Ivety Malachovskej, v ktorom každý týždeň spovedá dve zaujímavé osobnosti: zo Slovenska aj zo zahraničia. So zvedavosťou sebe vlastnou sa pýta na veci, ktoré udivujú jej hostí. Moderátorka pritom spovedá významných ľudí, ktorí zanechávajú stopu v slovenskej spoločnosti.

Tracks

Stratený deň bez úsmevu a primabalerína z Rumunska | MUDr. Miloš Bubán, Cosmina Zaharia
V dnešnej epizóde podcastu Divy Ivy privíta Iveta Malachovská v štúdiu bývalého kolegu, skvelého lekára Miloša Bubána a spolu s ním vyspovedá bývalú primabalerínu našej prvej baletnej scény Cosminu Zahariu z Rumunska. Čo myslíte, majú spoločné Divy? Čo najviac udivuje doktora Bubána a čo primabalerínu Zahariu? Hostia: MUDr. Miloš Bubán - lekár a cestovateľ, Cosmina Zaharia - bývalá primabalerína pôvodom z Rumunska    Podcast Divy Ivy moderuje Iveta Malachovská. Na novú epizódu sa môžete tešiť každé  piatkové ráno. Podcast pripravuje RTVS.
37:10 4/26/24
Režisérkin rodokmeň a cestovateľ z Peru | Mariana Čengel Solčanská, Carlos Sotelo
Ak chcete vedieť čo, a najmä prečo, udivuje režisérku filmu Tri zlaté Dukáty, Marianu Čengel Solčanskú, pozrite a vypočujte si ďalšiu časť podcastu Divy Ivy. V tejto epizóde sa ešte dozviete, čomu sa diví Carlos Sotelo, Peruánec, ktorý prišiel na Slovensko pred 40 rokmi, zamiloval sa do Slovenky a.... Hostia: Mariana Čengel Solčanská - režisérka, Carlos Sotelo - majiteľ cestovnej kancelárie pôvodom z Peru   Podcast Divy Ivy moderuje Iveta Malachovská. Na novú epizódu sa môžete tešiť každé  piatkové ráno. Podcast pripravuje RTVS.
38:20 4/19/24
Divy hokejistu a sklený div sveta | Marián Bezák, Gordana Glass
V dnešnej epizóde sa dozviete, aké fenomény udivujú hokejistu Mariána Bezáka a talentovaná umelkyňa Gordana Glass porozpráva o svojich umeleckých dielach zo skla. Majú hokejista a umelkyňa, ktorá pracuje so sklom, niečo spoločné? Čo sú ich najzaujímavejšie divy? Poznali sa predtým, ako sa stretli v štúdiu Ivety Malachovskej? Hostia: Marián Bezák - hokejista, Gordana Glass – sklárka, pôvodom z Chorvátska   Podcast Divy Ivy moderuje Iveta Malachovská. Na novú epizódu sa môžete tešiť každé  piatkové ráno. Podcast pripravuje RTVS.
36:25 4/12/24
Najlepší kouč je rodič a vášeň k filmom | Rado Rančík, Thomas Puskailer
Ak ste zvedaví, čomu sa diví osemnásobný najúspešnejší basketbalista Slovenska, Rado Rančík, pozrite a vypočujte si dnešnú epizódu Divy Ivy. Spolu  s ním vyspovedá Iveta Malachovská aj Thomasa Puskailera, moderátora, herca, speváka, ale aj otca s asi najväčším a najsrdečnejším úsmevom. Hostia: Rado Rančík - basketbalista, Thomas Puskailer - moderátor, herec, spevák   Podcast Divy Ivy moderuje Iveta Malachovská. Na novú epizódu sa môžete tešiť každé  piatkové ráno. Podcast pripravuje RTVS.
38:12 4/5/24
Danglárov svet a Srb o Slovensku | Danglár, Vlastimír Čobrda
Do dnešného podcastu Divy Ivy sme pozvali výnimočného hosťa - Jozefa Gertliho Danglára. Je to umelec, ktorý keby žil v USA či Japonsku, je multimilionárom. Čo sú jeho divy? Druhým hosťom je slovenský Srb - Vlasto Čobrda, ktorého divom sme aj my, Slováci. V akom zmysle? Dozviete sa na v dnešnej epizóde. Hostia: Jozef Gertli Danglár - karikaturista a ilustrátor, Vlastimír Čobrda – marketér, slovenský Srb   Podcast Divy Ivy moderuje Iveta Malachovská. Na novú epizódu sa môžete tešiť každé  piatkové ráno. Podcast pripravuje RTVS.
36:56 3/22/24
Socha v symbióze a koučing na mori | Ján Ťapák, Tomas Sigrist
V dnešnej epizóde Divy Ivy spoznáte skvelého slovenského sochára Jána Ťapáka. Je to výnimočný umelec, ktorého diela obdivujú na mnohých miestach sveta. Čo sú jeho divy? Spolu s ním bude v štúdiu zaujímavý Brazílčan, Tomas Sigrist, šikovný a scestovaný  človek, ktorý ovláda viacero jazykov a má rád našu krajinu. Prečo? Dozviete sa v našom dnešnom stretnutí. Hostia: Ján Ťapák - sochár, Tomas Sigrist - kouč z Brazílie   Podcast Divy Ivy moderuje Iveta Malachovská. Na novú epizódu sa môžete tešiť každé  piatkové ráno. Podcast pripravuje RTVS.
36:38 3/15/24
Fascinácia loptou a zbierka Malých princov | Marcel Merčiak, Fred Miskiewicz
V dnešnom vydaní relácie Divy Ivy vyspovedá moderátorka Iveta Malachovská zaujímavých ľudí - kolegu zo športovej redakcie a dlhoročného priateľa z Francúzska. Určite vás prekvapí, nad čím sa diví Marcel Merčiak, nie je to len šport, ale aj literatúra, či hudba. A Fred Miskiewicz? Je to jeden z najlepších propagátorov Francúzska, skvelej kuchyne, ktorý, ako sám hovorí, si nevie predstaviť život bez hudby a rytmu. Hostia: Marcel Merčiak - športový komentátor, Fred Miskiewicz - gastronóm a perkusionista z Francúzska   Podcast Divy Ivy moderuje Iveta Malachovská. Na novú epizódu sa môžete tešiť každé  piatkové ráno. Podcast pripravuje RTVS.
39:56 3/8/24
Kamarát Usaina Bolta a Lúčnica v Nikarague | Ali Juck, Miguel Mendez
Viete, že Ali Juck je osobným priateľom najrýchlejšieho muža na svete Usaina Bolta? A že jedným z jeho divov je kráľovná športu atletika? Chcete vedieť, ako sa darí na Slovensku Nikaragujčanovi Miguelovi Mendezovi, ako dostal našu slovenskú Lúčnicu do Latinskej Ameriky, či dokonca, aký jedinečný žralok pláva v ich jazere? Hostia: Ali Juck - športový manažér, Miguel Mendez - tanečník a choreograf z Nikaraguy   Podcast Divy Ivy moderuje Iveta Malachovská. Na novú epizódu sa môžete tešiť každé  piatkové ráno. Podcast pripravuje RTVS.
38:58 3/1/24
Divy Ivy (Trailer)
Divy Ivy sú podcastom moderátorky Ivety Malachovskej, v ktorom každý týždeň spovedá dve zaujímavé osobnosti: zo Slovenska aj zo zahraničia. So zvedavosťou sebe vlastnou sa pýta na veci, ktoré udivujú jej hostí. Moderátorka pritom spovedá významných ľudí, ktorí zanechávajú stopu v slovenskej spoločnosti.
00:52 2/28/24