Show cover of Sobe

Sobe

Ezgi Çelik her hafta bir misafirle sıcak, samimi bir sohbet gerçekleştiriyor.

Tracks

Sobe 20 Judith Liberman
HAYAL KURARAK MÜMKÜNLERİN TOHUMLARINI AT! ‘Artık günümüzde karıncanın deveyi taşıdığına nasıl inanalım?’ diye sordum, ‘İnanmak değil hissetmek önemli’ dedi. ‘Önce hayal edeceksin, hissedeceksin sonra bakarsın belki gerçek olur’ Ve en önemli detayı paylaştı; ‘ Neden gerçekleşmiyor dediğin hayal değil plandır. Kıymetli olan hayaldir’ Teşekkürler Judith Liberman.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
30:07 05/10/2020
Sobe 19 Şokopop
GÜNÜMÜZDE BASKIDAN DOLAYI MAGAZİNDE HERKES FAZLA HANIMEFENDİSobe'nin bu haftaki konuğu Ekim Acun, namı diğer ŞOKOPOP! ‘Starlar, kendi dönemlerinin mitoloji kahramanları. Herkesin takip ettiği ve toplumsal birçok durumu değiştiren insanlar. Ama biz magazinden, bunu takip ettiğimizi söylemekten çok utanıyoruz. Sanki entelektüel olmak buradan geçiyor gibi bizde.’ Teşekkürler Ekim Acun.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
55:18 05/03/2020
Sobe 18 Fulya Nanba
HAYAT BİZDEN BÜYÜK Sobenin bu haftaki konuğu Fulya Nanba! Bütün dünyanın kabus diye tanımladığı Covid19 virüsüne "bir şeyleri yaşayacaksın, göreceksin, kendini temizleyeceksin ve teşekkür edeceksin" diye bakan bir yerden konuğum var: Nepal! Kendisi oradan Türkiye’deki sağlık çalışanlarına sinir sistemiyle ilgili seanslar veriyor. Bize de aile dizimi nedir, köklerimiz ne işe yarar, öfkemizle nasıl baş ederiz anlatıyor. Teşekkürler Fulya Nanba.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
51:18 04/26/2020
Sobe 17 Eren Keskin
DÜNYAYI HER ZAMAN DİRENENLER DEĞİŞTİRMİŞTİR! Sobe'nin bu haftaki konuğu Eren Keskin. İnsan Hakları savunucusu avukat ‘Eski Türkiye yeni Türkiye diye bir şey yok. Türkiye aynı Türkiye ama şanslıyız bir çok mesele küreselleşiyor. Kadın hakları mücadelesi en önemlisi’ diyor. "Cesaret korkuyu yener" diye de ekliyor. Teşekkürler Eren Keskin.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
38:27 04/19/2020
Sobe 16 Zeynep Aksoy
YOGA, MİNDFULNESS, BUNLAR FARKINDALIK İÇİN BİRER ARACIYoga, meditasyon, mindfulness gibi konuların uzmanı, “Bu kadar çalışıyorsun ama en yakınına, ailene bir faydan dokunamayabiliyor” diyerek farkındalık kapılarımızı zorluyor. Teşekkürler Zeynep Aksoy.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
54:09 04/12/2020
Sobe 15 Zeynep Ocak
SOBELEMEYİ BIRAKIN DAHA KALEYİ GÖRMEDİMVe SOBE artık Podbee ile elele tüm podcast platformlarında! Ezgi Çelik’in hazırlayıp sunduğu SOBE nin bu hafta ki konuğu Zeynep Ocak. “Ben kendime iyi biri demem, diyemem. İyi olmak bana kalmadı yani” diyerek karantina podcastinin açılışını yapıyor. Teşekkürler Zeynep Ocak.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
45:41 04/05/2020
Sobe 14 Gülinler
BEN HAYATI SOBELEDİM, AMA HAYAT DA BENİ SOBELEDİ‘Büyük Ev Ablukada’nın ilk konserlerinde, acaba ben kulisten mi söylesem diyordum’‘Self sabotajda ben bir markayım’ diyor ve bizi kalbimizden yakalıyor Gülinler, Büyük Ev Ablukada’nın namıdiğer Galvaniz’i. Bu haldeyken Çıldırmayacağım, Dinozorlar gibi şarkı sözleri çıktıysa, sabotaj bittiğinde neler olacak kim bilir. Her gün kendine maddeler halinde, o günün programını yazan ve buna mutlaka uyan bir insanın ‘Çok çalışkanımdır. Resime başladım, söz vermiş gibi çalıştım. Ama her şey de öyleyim. Çok disiplinli ve çalışkan’ demesi gayet normal olsa gerek. Yeni şarkılar geliyor dedin bizi heyecanlandırdın, beklemedeyiz Galvaniz. Teşekkürler Gülinler! See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
74:20 03/14/2020
Sobe 13 Tuğrul Eryılmaz
BEN HAYATI SOBELEDİM, ARTIK BAŞKASI EBE OLACAK! ‘Nasıl olur? Bu lezzet nereden gelir?’ dedim, ‘Canım ben üç darbe atlattım, arada da yaşadım. Ama hıyar gibi değil, gerçekten hayatı yaşamaktan bahsediyorum’ dedi. Yazarken büyüsü bozulmasın korkusu sardı beni. Dinleyip tadını çıkarmak lazım. Lafın gelişi değil, tam ortasından her şeyiyle dolu dolu bir hayat bu. Teşekkürler Tuğrul Eryılmaz.  See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
32:54 03/08/2020
Sobe 12 Ayşe Tükrükçü
HAYATA SARIL LOKANTASI‘Susmak en büyük öfkedir’ Yemek zinciri büyük markalar kimilerine göre sağlık problemi, evsizler için en önemli sığınak. Ayşe Abla’nın tarifiyle evsizlik ‘yaşam alanını daraltan bir tanım’. ‘Basına çıkınca seni bu şekilde tanımlayan, orospuyla aynı evde oturmayız diyen, seni heryerden dışlamaya çalışan bu topluma sen niye kapılarını açıyorsun’ dedim, ‘tokat’ dedi. Herkese gerçekten tokat olsun. Hayata Sarıl Lokantasında buluşmak üzere. Teşekkürler Ayşe Tükrükçü.  See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
44:51 02/22/2020
Sobe 11 Özge Borak
EN BÜYÜK DAYANAĞIM KENDİMİM!Hayatta ara vermekten korkmayanlardan. Bir nefes alması gerektiğini hissetmiş, bir süre durmuş sonra devam. Bir ortam da bir şey söylemesi gerekiyorsa ‘söylerim, hiç çekinmem’ diyor. Küçükken köpekbalığı korkusu deniz sevdasına taş koymuş, o da bunu yenmek için gitmiş dalışa başlamış. Bu örneklerden de gözüken ‘korku’ meselesi onun için baya gerilerde kalmış hayatta. Darısı herkesin başına. Teşekkürler Özge Borak. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
56:14 02/15/2020
Sobe 10 Korhan Futacı
BİR YANIMIZ İÇ SIKINTISI, BİR YANIMIZ GÜNEŞLİ!Haluk Bilginer’le de yakışıyor, kendi free jazz ekibiyle de. Başka grupların sahnelerine de konuk oluyor, kendisi de hala konserlere tam gaz devam ediyor. Hatta ‘gönül isterdi ki ben bu albümleri kaydetmemiş olsaydım diyor. ‘Nasıl?’ diyorum, ‘evet. Ben lokal bir müzisyen olmayı tercih ederdim. Sadece, gelip canlı canlı konserden takip edebilecek, orada dinleyecek’ Kendi doğalını ve samimiyetini dinleyicisinde de arıyorsa demek... Teşekkürler Korhan Futacı. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
57:34 02/08/2020
Sobe 09 Merve Dizdar
UÇURUMDAN ATLARSAN, BAŞARI GELİR! Güvenli alanımdan çıkmak bana her zaman daha iyisini getirdi.  Vazgeçmeden, inancını yitirmeden ‘sadece oynamak istiyorum’ diyerek yoluna devam etmenin anlamını bulduk Merve Dizdar da. ‘Hiç mi canın sıkılmaz, hiç mi depresyona girmezsin’ dediğimde ‘Ararsan her yer olumsuzlukla dolu, ben oralara bakmıyorum, iyi ne var onu görmeye çalışıyorum’ dedi ve bize hayata inanmanın önemini hatırlattı. Teşekkürler Merve Dizdar.  See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
45:38 02/01/2020
Sobe 08 Yiğit Karaahmet
BU ÇAĞDA HOMOFOBİK OLMAK AŞIRI AVAM!  ‘Ben hiçbir zaman beğenmediğim bir şeye beğendim diyemedim. Her şeyi gömmek değil benimkisi, sadece gerçeği söylemek’  Yazdığı her konu, attığı her tweet içinde mutlaka polemik ya da provokasyon barındırıyor. Dikkat çeken tarafı da bu. Benim hastası olduğum tarafıysa basında, sosyal medyada pek rastlayamadığımız ‘yeni bir bakış açısı getirmek ve bunu ispat etmek’. Tek görevi gömmek olmayan, eğlenceli, tutkulu ve cesur. Teşekkürler Yiğit Karaahmet.  See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
65:59 01/19/2020
Sobe 07 Erdem Gül
"Türkiye'de gazetecilere özgürlüğün en önemli savunucularından biriyken, bunu bırakıp siyasete atılmak neden?" diye sordum, "elini taşın altına koymak lazım" dedi. Bence eli adeta kayanın altında. Geldiği gibi fayton meselesinin içine düştü ve bu konuda anlattıklarıyla beni umutlandırdı.Sobe olarak konunun takibindeyiz Sayın Başkan.Teşekkürler Erdem Gül.  See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
20:35 01/11/2020
Sobe 06 Itır Erhart
"Sen nasıl birisin? Neden böyle şeylerle ilgileniyorsun?" dedim, sakince gülümsedi ve nereden başladığını anlattı."Peki Türkiye'de nasıl devam ettin, bu ülke bunlara uygun değil" dedim, bu sefer sesli güldü ve anlattı. "Ben hiç inanamıyorum bu 'Sivil Toplum Kuruluşu' meselesine, işleyişine" dedim, "Ah evet mutlaka açıklanmalı, haklısın" dedi ve anlattı. "Sabah nasıl uyanacağız, aç mıyız tok muyuz diyen insanlar, kime nasıl yardım için hareket geçsin" dedim, "Çok güzel soru, bak anlatayım’ dedi ve anlattı. "Siz orta sınıf ya da hep üst sınıfsınız" dedim, "Bu varlıklı insanın meselesi değil gezegenin meselesi" dedi ve anlattı. İnançsızlığıma gülümsedi, ufkumu açmaya devam etti.Bu insanlar özeller... Bu dünyada yol gösterici olanlar, bize bir şeyleri öğretmeye gelmişler. Teşekkürler Itır Erhart... See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
41:46 01/05/2020
Sobe 05 Demet Evgar
‘Hata yoksa hareket yok, hareket yoksa ölüm var’ diyerek, bizi 2020'ye hazırlıyor Demet Evgar...Bolca hata yapmanın keyfinden, hataların orijinalliğinden, kendini bilmekten konuştuk.Bir de, size minik bir mesajımız var; küçük adımlar küçümseniyor, küçümsemeyin canlar!Teşekkürler Demet Evgar. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
64:01 12/28/2019
Sobe 04 Seyhan Arman
'Biri bana 'dönme' dediğinde dönüp evet 'dönmeyim' diyorum. Bu cevaptan sonra karşındaki senin için başka ne diyebilir ki! Önce kendinle barışmalısın, kendini kabul etmelisin.'İnsan kendini geliştirdikçe öfkesi azalıyor bence. Bunun tam karşılığı Seyhan. Hiçbir yere, hiçbir etikete ait olmadığımızı hatırlatıyor bize.Teşekkürler Seyhan Arman. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
53:59 12/22/2019
Sobe 03 Mirgün Cabas
  ‘Acaba rahatlasak mı biraz, hep karizma hep cool nereye kadar‘ diye sormaya gittim, bunların en doğal haliyle karşılaşıp teşekkür edip çıktım. Öngörmek, bunun üzerine çalışmak, hayatta çok yönlü olmak, eğlenceden, zevkten kendini mahrum bırakmamak… Bunlar  Mirgün Cabas’ ın, bu zamana kadarki görünen hali. Benim sohbet edince gördüğümse, bunların ‘gerçek’ oluşu. Her alanda, özellikle medya ve basında, kalıpları seven, kollayan ülkemizde, bizi kalıpların dışına çıkardığı için bu sohbeti seviniz! Teşekkürler Mirgün Cabas. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
35:16 12/15/2019
Sobe 02 Doğa Rutkay
“Acaba ben gerçek miyim? Yaşadıklarım gerçek mi? Görünenler doğru mu? Bu kadar mutlu nasıl olabilirim?Hem çocuklar, hem eşim, hem kariyer, hem de bu kadar çalışkan... Üstüne üstlük sosyal medyadaki halim!‘Bu kadar da olamaz, gerçekten mutlu musunuz?’ Bana gelen sorular hep bu şekilde, ben gerçek miyim?“Sana duyulan merak mı sevgi mi acaba?” diye konuşurken anlattı bunları Doğa.En çok gerçek olup olmadığı merak ediliyor ve sonra her şeyin aslı ortaya çıkınca sevgi başlıyor.Çok sıcak, çok mesafeli, çok kurallı, çok kuralsız, çok disiplinli, çok rahat...  Bir insanın hepsini yaşıyor olması için tek bir gerçek olması gerekir, ‘KENDİN GİBİ OLMAK!’Doğa Rutkay da ki işin aslı şu, samimiyetten adeta çıldırmış!Enerjisinin hepimize bulaşması dileğiyle.Teşekkürler Doğa Rutkay. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
44:05 12/08/2019
Sobe 01 Okan Bayülgen
Susturulamayan bir konuk, en müthiş ‘ilk’ konuktur.Bol şans SOBE, Hoş geldin OKAN!Podcast'ımın alametifarikası formatsızlık. O’nun, hayatı yaşayış şekli formatsızlık. ‘Sobeleyelim!’ diye çıktım yola, o ise yıllardır insanları sobeleyen kişi. O zaman açılış onunla olmalıydı, Okan Bayülgen!Youtube, Gece Kuşu, porno, Mehmet Ulusoy, arkadaşlık, sanat, sobelemek, Serpıco ve yemek… Bu başlıkların hepsinin konuşulduğu bir sohbet. Nasıl hepsi bir araya gelir, neden gelir? Bütün bunları bir saat içinde bir araya getirebilen kişi Okan Bayülgen.Kendi tanımıyla ‘fazlaca hızlı ilerleyen bir insan’.Bana göre ise bu hız ilk podcast yayınımın lezzeti.‘Bir gece tesadüfen televizyonları açık kalmıştı ve Gece Kuşu karşılarına çıktı. Yani ben tesadüfen tanındım’ diye anlatıyor onunla tanışmamızı. Böyle tesadüflere bayılıyoruz!Hayatı sobeleyen insanları seviyoruz.Teşekkürler Okan.  See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
63:50 11/30/2019