Show cover of Dopravní podcast

Dopravní podcast

Dopravní podcast o městské dopravě natáčí Ondřej Matěj Hrubeš od roku 2015 a do vybraných epizod si zve hosty, kteří se zabývají dopravou ve městech. V roce 2022 se přidal Podcast dopravní 6 o dopravě v Praze 6.  Najdete tady také komentáře pro rozhlas.

Tracks

Tiskovka: Praha 6 podmiňuje rekonstrukci stranice metra Hradčanská výstavbou bezbariérových výtahů
Dopravní podnik hl. m. Prahy plánuje na konci roku 2025 zahájit zásadní modernizaci stanice metra Hradčanská. Praha 6 požaduje, aby stanice v rámci rekonstrukce získala bezbariérový přístup. Podrobnosti tady.Zvuková nahrávka k tiskové zprávě - hovoří: radní městské části Praha 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).Support the Show.
00:42 5/20/24
Dopravní podcast (177) → Simona Mohacsi, ředitelka DPmÚL
Kompletní změny linkového vedení v Ústí nad Labem, nové parciální trolejbusy, vodíkové autobusy, nástup předními dveřmi a vznikne muzejní sbírka vozidel? Hostem Dopravního podniku je Simona Mohacsi, výkonná ředitelka Dopravního podniku města Ústí nad Labem.Pusťte si Dopravní podcast, který můžete naladit také v aplikaci Spotify.___⏱ Prvních 21 minut pro všechny zdarma, celý rozhovor v délce 39 minut pro předplatitele na Patreonu 👑___Dopravní podcast natáčí Ondřej Matěj Hrubeš od roku 2015.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86www.dopravnipodcast.czwww.MHD86.cz Support the Show.
20:44 5/15/24
Dopravní 6 (31) → Preference cestování MHD pro pendlery a dopravní závod Pražská lítačka
Jednání s obcemi Středočeského kraje ohledně větší preference cestování MHD na příjezdech do Prahy 6, návrat moderních tramvají na linku 1, stížnosti na automobilový provoz na pěší zóně před ZŠ Dědina, Hradčanské rozhraní a nápad s novou tramvajovou zastávkou, zprostředkovatelské weby typu chodci sobě, parkovací dům Dědina, závod Pražská lítačka a nad dotazy posluchačů (Čs. armády, U Prašného mostu, K Brusce, Bubenečská, Mlýnská,...). Zajímá vás dopravní dění v Praze 6? Pusťte si Podcast dopravní 6.___Dopravní 6. Podcast, ve kterém Ondřeje Matěje Hrubeš, radního pro dopravu Prahy 6, zpovídá rozhlasový moderátor Miloš Keller.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86Support the Show.
31:25 5/13/24
Dopravní podcast (176) → Miroslav Řezníček, zákaznická péče Flixbus
Vystudoval dějiny umění, působil jako manažer vlakové soupravy a nyní se věnuje zákaznické péči v autobusové dopravě. Hostem Dopravního podcastu je Miroslav Řezníček, senior operations manager ve Flixbusu. Jak probíhá nákup jízdenek a jejich změny těsně před odjezdem? Jak na sebe navazují přestupy a kdy Flixbus garantuje spojení s přestupy? Co dělat, když zapomenete v autobusu kufr? Proč se za jízdy připoutat? A jak se liší nároky na cestování ve střední a jižní Evropě? Pusťte si Dopravní podcast, který můžete naladit také v aplikaci Spotify.___Dopravní podcast natáčí Ondřej Matěj Hrubeš od roku 2015.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86www.dopravnipodcast.czwww.MHD86.cz Support the Show.
48:38 5/6/24
Dopravní podcast (175) → Traian Urban, EIT Urban Mobility
Jaká je budoucnost autonomní dopravy? Dočkáme se automaticky vedených autobusů v běžném provozu? Jsou reálné projekty takzvaných 15 minutových měst? Jaké zkušenosti s tím mají Paříž, Utrech, či Oxford? Máme vzhlížet ke Kodani, Amsterdamu, či Oslu? Hostem Dopravního podcast je Traian Urban, ředitel inovačního hubu EIT Urban Mobility East. Pusťte si Dopravní podcast, který můžete naladit také v aplikaci Spotify.___⏱ Prvních 24 minut pro všechny zdarma, celý rozhovor v délce 48 minut pro předplatitele na Patreonu 👑___Dopravní podcast natáčí Ondřej Matěj Hrubeš od roku 2015.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86www.dopravnipodcast.czwww.MHD86.cz Support the Show.
23:58 4/29/24
Tiskovka: Závod Pražská lítačka startuje 26. dubna v Praze 6
V pátek 26. dubna se koná 12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.Podrobnosti tady.Zvuková nahrávka k tiskové zprávě - hovoří: radní městské části Praha 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).Support the Show.
00:27 4/22/24
Dopravní 6 (30) → Ceny parkování v Evropě, budoucnost nádraží a dopravní historie
Ceny parkování v Evropě, optimalizace zimního úklidu, cyklostojany, nové podchody u modernizované trati Veleslavín - Ruzyně, budoucnost výpravních budov na železnici a komentované jízd  na téma dopravní historie. Zajímá vás dopravní dění v Praze 6? Pusťte si Podcast dopravní 6.___Dopravní 6. Podcast, ve kterém Ondřeje Matěje Hrubeš, radního pro dopravu Prahy 6, zpovídá rozhlasový moderátor Miloš Keller.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86Support the Show.
21:17 4/22/24
Tiskovka: Připomínky Prahy 6 k výstavbě trati Ruzyně-Letiště a terminálu Dlouhá míle
Rada městské části Prahy 6 se shodla na připomínkách k výstavbě železniční trati Praha-Ruzyně - Praha-Letiště.Podrobnosti tady.Zvuková nahrávka k tiskové zprávě - hovoří: radní městské části Praha 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).Support the Show.
00:36 4/16/24
Dopravní 6 (29) → Plán mobility a řízení dopravy
První letošní setkání s občany z cyklu "Bavíme se o ...", řízení provozu na vjezdech do tunelů Městského okruhu, světelné závory a bus pruhy na příjezdech do Prahy 6 a debaty nad aktualizací Plánu udržitelné mobility Prahy a okolí pro roky 2025-2026. Zajímá vás dopravní dění v Praze 6? Pusťte si Podcast dopravní 6.___Dopravní 6. Podcast, ve kterém Ondřeje Matěje Hrubeš, radního pro dopravu Prahy 6, zpovídá rozhlasový moderátor Miloš Keller.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86Support the Show.
16:57 4/15/24
Dopravní podcast (174) → Roman Hloch, TVČR
Čachry kolem bistra Točna v tramvajové smyčce Dlabačov a první týdny trolejbusů na lince 59. Hostem Dopravního podcastu je Roman Hloch, provozovatel sociálních profilů Tramvaje v České republice. Bavili jsme se také o tom, jak hodnotí práci vedoucího dílen Dopravního podniku hl. m. Prahy, proč obdivujeme profil Mobilní tabla a jestli si hraje ještě s vláčkami. A také jsem se ho zeptal, co mu dělá největší radost na provozování kanálů Tramvaje v České republice. Pusťte si Dopravní podcast, který můžete naladit také v aplikaci Spotify.___⏱ Prvních 25 minut pro všechny zdarma, celý rozhovor v délce 42 minut pro předplatitele na Patreonu 👑___Dopravní podcast natáčí Ondřej Matěj Hrubeš od roku 2015.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86www.dopravnipodcast.czwww.MHD86.cz Support the Show.
25:38 4/10/24
Dopravní podcast (173) → Jiří Trnka, technik elektrických drah v Plzni
Plzeňské tramvaje pohledem nadšence a zároveň technika v dopravním podniku. Hostem Dopravního podcastu je Jiří Trnka, technik elektrických drah ve společnosti Plzeňské městské dopravní podniky. Od kdy se zajímá o tramvaje a cestuje za tramvajemi i do dalších měst? Jak začala a postupovala jeho kariéra v plzeňském dopravním podniku? Jak vypadá dnešní vozový park tramvají a kdy se budeme loučit s vozy K3? A jak se připravují historické vozy na letošní výročí 125 let MHD v Plzni? Pusťte si Dopravní podcast, který můžete naladit také v aplikaci Spotify.___⏱ Prvních 30 minut pro všechny zdarma, celý rozhovor v délce 58 minut pro předplatitele na Patreonu 👑___Dopravní podcast natáčí Ondřej Matěj Hrubeš od roku 2015.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86www.dopravnipodcast.czwww.MHD86.cz Support the Show.
30:20 4/3/24
Kukátko → Praha už není nejmenším trolejbusovým provozem v Česku
Čím je specifická pražská trolejbusová linka 59? A jak je velký trolejbusový provoz v porovnání s ostatními městy v Česku?Ondřeje Matěje Hrubeše (zakladatele dopravního magazínu MHD86.cz) zpovídal v pořadu Kukátko na vlnách Country Radia moderátor Miloš Keller. Support the Show.
02:03 4/3/24
Kukátko → Začala sezóna výletních vlaků
Na konci března byla zahájena další sezóna muzejních a rekreačních linek. Kam se vydat o víkendu vlakem? A jak je to s přívozy na Vltavě? Ondřeje Matěje Hrubeše (zakladatele dopravního magazínu MHD86.cz) zpovídal v pořadu Kukátko na vlnách Country Radia moderátor Miloš Keller. Support the Show.
02:00 3/29/24
Dopravní 6 (28) → Ústup z Dejvické party a jednání o dopravě
Ústup z Dejvické party, kde si stěžují na nadměrné informování o dopravě a majitelky skupiny omezují, příp. vyhazují členy dopravních komisí, aneb proč existuje web dopravni6.cz, tranzitní doprava v ulicích Sestupná a Litovická, jednání ohledně modernizace železnice v oblasti teplárny Veleslavín a Liboci, stavba nové autobusové zastávky Ronalda Reagana, autobusový terminál Nádraží Veleslavín a jednání radních pro dopravu MČ Praha 1-10. Zajímá vás dopravní dění v Praze 6? Pusťte si Podcast dopravní 6.___Dopravní 6. Podcast, ve kterém Ondřeje Matěje Hrubeš, radního pro dopravu Prahy 6, zpovídá rozhlasový moderátor Miloš Keller.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86Support the Show.
29:40 3/26/24
Dopravní podcast (172) → Drážďany, Ústí nad Labem, Plzeň
Nové velkokapacitní tramvaje NGTDXDD, vyřazování prvních nízkopodlažních vozů NGT6DD a kloubové elektrobusy na lince 68 v Drážďanech. Loučení s trolejbusy Škoda 15Tr v Ústí nad Labem a plzeňská tramvajová trať k Univerzitě, výluka na Slovanech a tramvaje K3R.  O městské dopravě v Drážďanech, Ústí nad Labem a Plzni mluvil Miloš Keller s Ondřejem Matějem Hrubešem.Pusťte si Dopravní podcast, který můžete naladit také v aplikaci Spotify.___⏱ Prvních část pro všechny zdarma, celý rozhovor pro předplatitele na Patreonu 👑___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86www.dopravnipodcast.czwww.MHD86.czSupport the Show.
17:56 3/22/24
Dopravní 6 (27) → Tramvaje, autobusy, zásobování, sdílená zóna
Nová Komise-pracovní skupina pro nové tramvajové tratě v Praze 6, úpravy provozu "zásobování" na Ladronce, nové autobusy Iveco a podjezd v Liboci, tramvajová trať do Suchdol na námět posluchače, dopravní značka Sdílená zóna a plánovaný cyklo závod  Czech Tour.Zajímá vás dopravní dění v Praze 6? Pusťte si Podcast dopravní 6.___Dopravní 6. Podcast, ve kterém Ondřeje Matěje Hrubeš, radního pro dopravu Prahy 6, zpovídá rozhlasový moderátor Miloš Keller.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86Support the Show.
21:52 3/18/24
Dopravní 6 (26) → Cyklo generel, pěší cesty do Stromovky, tranzit v rezidenčních oblastech
Posuzování návrhů na nové cykloobousměrky, aktualizace cyklo generelu v oblasti Ruzyně, zpracování analýzy největších překážek pro pěší na trase Bubeneč - Stromovka, jednání s Googlem ohledně aplikací, které zavádí tranzitní dopravu do rezidenční ulic, setkání s členy TOP 09 a fungování protihlukové laboratoře Letiště Praha. Zajímá vás dopravní dění v Praze 6? Pusťte si Podcast dopravní 6.___Dopravní 6. Podcast, ve kterém Ondřeje Matěje Hrubeš, radního pro dopravu Prahy 6, zpovídá rozhlasový moderátor Miloš Keller.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86Support the Show.
17:41 3/11/24
Kukátko → Poptávková doprava v systému PID
V systému Pražské integrované dopravy se chystá start pilotního projektu poptávkové dopravy. Ondřeje Matěje Hrubeše (zakladatele dopravního magazínu MHD86.cz) zpovídal v pořadu Kukátko na vlnách Country Radia moderátor Miloš Keller. Support the Show.
01:53 3/4/24
Dopravní 6 (25) → Proč nebudou nové radary a jak to vypadá s akcemi TSK
Praha 6 dlouhodobě dostává podněty občanů na nová místa, kde by bylo vhodné umístit radary, jelikož v těchto místech nebývá dodržována rychlost vozidel. S žádostí o nové radary jsme bohužel narazili u magistrátu a Policie ČR. Nejsou prý kapacity na vyhodnocování pokut. A to je i jeden z důvodů nefungujících kamer u BUS pruhu na Evropské. Žalostný stav. Proto se městská část rozhodla pořídil alespoň další informativní radary, které hodláme umístit v blízkosti škol. Podrobněji se tomu věnujeme v podcastu. A co dalšího se dozvíte? Jak to vypadá se stavbou parkovacího domu na Dědině, projektem cyklo pruhu na Jugoslávských partyzánech, změnou dopravního režimu na tahu Čs. armády - Korunovační, či o realizaci zastávky autobusu Ronalda Reagana. Dále probíráme záměry a akce TSK v roce 2024, zkušební jízdy trolejbusů na Veleslavíně a stanovisko MČ Praha 6 k reformě zón placeného stání. A závěrem se bavíme o vztahu středoškoláků k dopravě a jejich preferencích. S podivem jejich snem není jezdit na kole, nýbrž se dopravovat vlastním autem, či kolejovou MHD. Zajímá vás dopravní dění v Praze 6? Pusťte si Podcast dopravní 6.___Dopravní 6. Podcast, ve kterém Ondřeje Matěje Hrubeš, radního pro dopravu Prahy 6, zpovídá rozhlasový moderátor Miloš Keller.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86Support the Show.
24:41 2/28/24
Dopravní podcast (171) → "Jezdíme pro Flixbus". Lukáš Chlumský, dopravce Alva Tour
Hostem Dopravního podcastu je Lukáš Chlumský, jeden z majitelů a současně jednatel české dopravní společnosti Alva Tour. Bývalý student pedagogického lycea, neváhal sednout za volant autobusu v rodinné firmě a už se ho nepustil. Podílel se na růstu malé rodinné firmy do rozměrů úspěšného dopravce na českém i mezinárodním trhu. Firma dneska podniká v linkové i zájezdové autobusové dopravě a také vlastní kamionovou dopravu.  Jak rostla rodinná firma? Jak vznikla spolupráce s Flixbusem a v čem je pro dopravce výhodná? Mají řidiči své oblíbené "zelené" linky? Jak se daří shánět nové řidiče autobusů? A jak vypadá současný trh s autobusovou dopravou? Pusťte si Dopravní podcast, který můžete naladit také v aplikaci Spotify.___Dopravní podcast natáčí Ondřej Matěj Hrubeš od roku 2015.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86www.dopravnipodcast.czwww.MHD86.cz Support the Show.
34:51 2/26/24
Tiskovka → Šestka má připomínky k tzv. parkovací novele
Rada městské části Prahy 6 se shodla na připomínkách k tzv. parkovací novele.Podrobnosti tady.Zvuková nahrávka k tiskové zprávě - hovoří: radní městské části Praha 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).Support the Show.
00:45 2/23/24
Dopravní 6 (24) → Besip, Nápad pro Šestku a bouřící se severozápad
Jaké nápady přišly do programu Nápad pro Šestku? Jak pokračují přípravy s regulací automobilové dopravy na příjezdech do Prahy 6 ze Středočeského kraje? Proč se bouří starostové na severozápadě? Mimošestkoví občané se protestují proti zdraženému návštěvnickému parkování formou petice a Praha 6 řeší, jaké projekty BESIP realizovat na vlastní náklady, jelikož magistrát počet projektů omezil. Zajímá vás dopravní dění v Praze 6? Pusťte si Podcast dopravní 6.___Dopravní 6. Podcast, ve kterém Ondřeje Matěje Hrubeš, radního pro dopravu Prahy 6, zpovídá rozhlasový moderátor Miloš Keller.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86Support the Show.
21:43 2/21/24
Kukátko → V Čechách probíhá testování čínského vlaku
Na železniční lince z Ústí nad Labem do Kolína se cestující svezou čínským vlakem. V rámci testovacího provozu jezdí souprava 2x denně každým směrem a je provozována dopravcem RegioJet.Ondřeje Matěje Hrubeše (zakladatele dopravního magazínu MHD86.cz) zpovídal v pořadu Kukátko na vlnách Country Radia moderátor Miloš Keller. Support the Show.
01:55 2/17/24
Kukátko → Trolejbusovou linku 58 zachránily naftové autobusy
Start ostrého provozu pražské trolejbusové linky 58, kterou zachránily naftové autobusy. A jak to vypadá s další linkou, číslo 59?Ondřeje Matěje Hrubeše (zakladatele dopravního magazínu MHD86.cz) zpovídal v pořadu Kukátko na vlnách Country Radia moderátor Miloš Keller. Support the Show.
01:50 2/13/24
Tiskovka → Praha 6 dá letos 400 tisíc korun na zahrazovací sloupky proti parkování na chodnících
Na boj proti nelegálnímu parkování na chodníku dá letos radnice 400 tisíc korun.Podrobnosti tady.Zvuková nahrávka k tiskové zprávě - hovoří: radní městské části Praha 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).Support the Show.
01:05 1/31/24
Dopravní podcast (170) → Alan Zubr, majitel autoškoly
Jaké změny nastaly v zákoně o provozu na pozemních komunikacích od ledna 2024? Co jsou největší chyby dlouhodobých řidičů a s čím nejvíc zápasí zájemci o řidičské oprávnění? Jak se mění výuka v autoškolách v posledních dekádách a kdo jsou typičtí zájemci o oprávnění na motorky? Povídali jsme si také o počátcích rodinné autoškoly Zubr, současnosti a budoucnosti. A také o motoristických závodech na ploché dráze. Hostem Dopravního podcastu je Alan Zubr, majitel autoškoly a bývalý moto závodník ploché dráhy. Pusťte si Dopravní podcast, který můžete naladit také v aplikaci Spotify .___⏱ Prvních 33 minut pro všechny zdarma, celý rozhovor v délce 75 minut pro předplatitele na Patreonu 👑___Dopravní podcast natáčí Ondřej Matěj Hrubeš od roku 2015.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86www.dopravnipodcast.czwww.MHD86.cz Support the Show.
33:33 1/29/24
Dopravní 6 (23) → Parkování, pokuty, P+R, strážce zebry
Proč se v lednu zdražilo návštěvnické parkování v centrální části Dejvic a Bubenče? Kde se bude zdražovat příště? Jednáme o zvýšení výzvy za špatné parkování v zónách placeného stání a také předávání pohledávek ze správního řízení celní správě, která může i zabavovat vozidla. Proč městská část nemůže stavět záchytná parkoviště? Jak je to se zpoplatněním vjezdu na Prahu 1? Jednání s řediteli základních škol o školních ulicích a strážci zebry, změny linek 164 a 214, aneb ROPID má peníze na posilování MHD a připravované nové cykloobousměrky v Praze 6. A také jaké důvody vedli radního pro dopravu Ondřeje Matěje Hrubeše přehodnotit názor na vypínání "semaforů" v noci. Zajímá vás dopravní dění v Praze 6? Pusťte si Podcast dopravní 6.___Dopravní 6. Podcast, ve kterém Ondřeje Matěje Hrubeš, radního pro dopravu Prahy 6, zpovídá rozhlasový moderátor Miloš Keller.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86Support the Show.
34:54 1/25/24
Kukátko → Dost bylo rekonstrukcí. Praha nakoupí nové tramvaje Škoda 52T
Po 19 letech Praha objednává nové nízkopodlažní tramvaje. Co přinesou Pražanům vozy Škoda 52T?Ondřeje Matěje Hrubeše (zakladatele dopravního magazínu MHD86.cz) zpovídal v pořadu Kukátko na vlnách Country Radia moderátor Miloš Keller. Support the Show.
01:35 1/22/24
Kukátko → Litoměřická MHD zaznamenala další nárůst cestujících. Jezdí se zdarma
V Litoměřicích byla před 6 lety zavedena bezplatná přeprava v linkách MHD. Před rokem 2018 použilo MHD ročně cca 225 tisíc cestujících, v roce 2023 to bylo téměř 750 tisíc cestujících. Ondřeje Matěje Hrubeše (zakladatele dopravního magazínu MHD86.cz) zpovídal v pořadu Kukátko na vlnách Country Radia moderátor Miloš Keller. Support the Show.
01:22 1/19/24
Dopravní 6 (22) → Rok pracovní skupiny k TT Dědina
Rok se scházela na radnici Prahy 6 Komise-pracovní skupina k tramvajové trati na Dědinu. Jejím cílem bylo řešit podněty a nedostatky během výstavby. Co se podařilo vyřešit a co bude nutné ještě dořešit? A měla pracovní skupina složená ze zástupců Prahy 6, hlavní města Prahy, Dopravního podniku hl. m. Prahy a Ropidu smysl? Radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš si na toto téma povídal s předsedou komise Jaromírem Prouzou. Zajímá vás dopravní dění v Praze 6? Pusťte si Podcast dopravní 6.___SLEDUJTE:@dopravnipodcast@omh86Support the Show.
52:22 1/15/24