Show cover of eManology

eManology

📣 Podcast společnosti eMan o nových technologiích, vývoji softwaru a všem, co nás baví v digitálním světě. Moderuje Ondřej Straka. 📺 Jednotlivé díly najdete ve video podobě také na YouTube. www.eman.cz

Tracks

Jak nové technologie mění a budou měnit naše životy (Pavel Kalný)
Proč digitalizace, robotizace a umělá inteligence změní fungování firem? Jak bude ovlivněn náš každodenní život? Průmysl, obchod, zemědělství, doprava nebo třeba státní správa se nevyhnou obrovským změnám. Věci už jsou v pohybu. V eManu pomáháme klientům být u toho. O tom, jak se na nové technologie díváme, jsme si povídali se CTO eManu Pavlem Kalným.
31:34 6/22/22
Co čeká IoT a proč dává největší smysl v průmyslu? (Alan Fabik)
Internet věcí stále rychleji prostupuje našimi domácnostmi. Chceme chytré lednice, termostaty nebo třeba pračky. Podle Alana Fabika ze společnosti Hardwario je ale nejdůležitější, aby propojení jakéhokoliv zařízení s celosvětovou sítí bylo hlavně smysluplné. Proto jsme si společně povídali o tom, jaký má IoT potenciálu v průmyslu, co s odvětvím udělala pandemie a jak pro technologii nadchnout studenty.
43:04 3/16/22
Jak změní NFT pravidla hry (Tomáš Pšenička)
Vstupte do světa Alteration – jedné z prvních českých RPG her, která běží na blockchainu a kde se hraje o non-fungible tokeny (NFT). Jak bude prostředí, kde se mísí kyberpunk se severskou mytologií, vypadat? Jak se mohou lidé aktivně zapojit do jeho utváření? A mají NFT velký potenciál v herním průmyslu? O tom si povídáme s Tomášem Pšeničkou, zakladatelem herního studia Legend Has It a hlavní tváří projektu Alteration.
50:22 2/10/22
Jak dělat lepší mobilní appky už od backendu (Vladimír Toman)
Proč se u mobilních aplikací stále setkáváme s neoptimálně navrženými backendy? Jaká úskalí s sebou nese vývoj pro chytrá zařízení? A s čím je dobré počítat už v návrhu? O tom si v dalším díle podcastu eManology povídají Ondřej Straka a Vladimír Toman, Solution Architect v eManu.
47:25 12/22/21
Má smysl si nechávat radit od konzultantů? (Roman Kouba)
Jsou konzultanti jenom drahým nezvaným hostem? Nebo se vyplatí jejich služeb využívat? A co práce v poradenství vlastně obnáší? I to jsou témata dalšího dílu podcastu eManology, kde si spolu tentokrát povídají Ondřej Straka a Roman Kouba, šéf obchodního oddělení a consultingu v eManu.
37:55 11/25/21
Má Android Automotive OS potenciál proměnit automobilový průmysl? (Jan Kučera)
Podaří se Androidu v automobilovém průmyslu to, co se mu kdysi povedlo na poli chytrých telefonů? Stane se operační systém Android Automotive (AAOS) standardem? Jak velký je jeho potenciál? A jak se vlastně liší od Android Auto? O tom si v druhém díle povídá Ondřej Straka s Janem Kučerou, Division Managerem v eManu.
43:23 10/29/21
Jak design systémy pomáhají firmám ušetřit peníze u webů a aplikací (Augustin Šulc)
Design systémy výrazně šetří čas a práci grafikům, vývojářům, produkťákům i externím dodavatelům. K čemu vlastně jsou a co by mělo být jejich nedílnou součástí? V prvním díle podcastu eManology si o nich Ondřej Straka povídá s Augustinem Šulcem, který v eManu vede frontendové vývojáře.
51:55 9/24/21