Show cover of KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI

KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI

Paweł Kuflikowski i Marcin Górnicki rozmawiają z zaproszonymi gośćmi o szerokorozumianym kolarstwie górskim, gravelach oraz cyclocrossie. Wspólny mianownik dla każdego odcinka to pasja. Nowe odcinki w co drugi czwartek o 20.

Tracks

#13 - Monika Wiatrowska - rowerzystka, która zawstydza niejednego "kolarza" | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
W dzisiejszym odcinku rozmowa z Moniką Wiatrowską, która z wieloma sportami mniej lub bardziej była związana od najmłodszych lat. Reprezentantka Polski Cztery lata temu odkryła gravele i bikepacking, a ostatnio uczestniczyła w swojej pierwszej wyprawie zahaczającej aż o 3 państwa. W rozmowie staramy się znaleźć m.in. odpowiedź na pytanie która samotność jest łatwiejsza do strawienia. Czy ta towarzysząca pieszej wędrówce w górach czy ta, której doświadczamy na rowerze. Pomimo tego, że Monice chyba bliżej do bycia rowerzystką niż kolarką jej profesjonalne podejście można by uznać za wzór dla naprawdę wielu. Zapraszamy do odsłuchu! -- Podcast KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI dostępny jest na wszystkich najpopularniejszych platformach: https://linktr.ee/kuflikowskigornicki -- Subskrybuj nasz podcast i słuchaj najnowszych odcinków zaraz po premierze!
108:55 09/29/2022
#12 - Maciej Jeziorski - najpierw edukacja i doświadczenie, a dopiero później wynik sportowy | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
W najnowszym odcinku Podcastu KUFLIKOWSKI I GÓRNICKI gościmy Maćka Jeziorskiego popularnie nazywanego "Jeziorem", który w mijającym sezonie zadebiutował w roli selekcjonera Kadry Narodowej MTB U-17 czyli Juniora Młodszego. Maciek to jednak przede wszystkim trener i czynny zawodnik, gospodarz „Rundy Jeziora” w Wesołej. Rozmawiamy między innymi o roli selekcjonera i trenera, o szkoleniu młodzieży, tym czego brakuje do ideału oraz o wzorach i autorytetach. Wielokrotnie w rozmowie poruszamy temat "zdobywaniu cennego doświadczenia" i chyba skutecznie odczarowujemy jego negatywne znaczenie nadając szerszy kontekst całej sytuacji. -- Podcast KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI dostępny jest na wszystkich najpopularniejszych platformach: https://linktr.ee/kuflikowskigornicki -- Subskrybuj nasz podcast i słuchaj najnowszych odcinków zaraz po premierze!
127:02 09/15/2022
#11 - Krzysztof Sienkiewicz - pasja, kolarstwo, ultra - to jest życie! | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
To już nasz 11 odcinek! Dzisiaj gościmy Krzyśka Sienkiewicza, który zaczynał od typowych sportów dla Warszawiaka, czyli windsurfingu i narciarstwa zjazdowego. W tym sezonie ma już sporo w nogach i sporo ciekawych doświadczeń, którymi się z Wami podzieli. W 2022 startował już m.in. w Sudovia Gravel, Race Across Czechia Szuter Master i Gravmageddon. Karkonosze - Izery Gravel Race. Rozmowa pełna inspiracji, nauki i odpowiedzi na pytania po co i dlaczego to wszystko? Krzyśka znajdziecie m.in. na Instargramie: https://www.instagram.com/krzysztofs/ -- Podcast KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI dostępny jest na wszystkich najpopularniejszych platformach: https://linktr.ee/kuflikowskigornicki -- Subskrybuj nasz podcast i słuchaj najnowszych odcinków zaraz po premierze!
150:25 09/01/2022
#10 - Michał Łomnicki - przesuwanie granic i nieustanne wychodzenie ze strefy komfortu | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
W dzisiejszym odcinku bardzo inspirująca rozmowa, którą nagraliśmy z Michałem Łomnickim podczas naszego wyjazdu do Trójmiasta. Lista wyścigów, na których starcie stanął Michał jest więcej niż imponująca, a przecież ciągle jest to amator, który ma masę codziennych obowiązków. Titan Desert Maroko, Titan Desert Cuba, Titan Desert Almeria, Cape Epic, Swiss Epic, Cyprus Sunshine, La Rioja Bike Race, Mtb 4 Islands… Przyznacie, że ten wycinek robi wrażenie. Zapraszamy Was do podróży pełnej pasji i ciekawych opowieści z Michałem.
117:47 08/18/2022
#9 - The Rift - gravel racing i bikepacking na Islandii | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
Kolejny odcinek poświęcony został w całości świeżo zakończonemu wyjazdowi Projektu Epic. Tym razem obranym kierunkiem okazała się „egzotyczna” Islandia. Rozmowa podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy gravelowego wyścigu @therift, a druga porusza kwestię bikepackingu. I właśnie to drugie dla Jana Kielmana i Marcina było całkowitą nowością. Słuchajcie uważnie, bo przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest oficjalna koszulka TheRift.
183:00 08/04/2022
Elita, U23, Juniorzy - Mistrzostwa Polski MTB XCO 2022 - Boguszów Gorce #3 | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
Podsumowanie drugiego dnia Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, w którym w formule olimpijskiej cross country rywalizowali zawodnicy w kategoriach juniorskich, młodzieżowych U23 oraz elicie. Rozegrany został także wyścig towarzyszący kategorii Junior Młodszy i Juniorka Młodsza.
10:58 07/25/2022
Cyklosport & Masters - Mistrzostwa Polski MTB XCO 2022 - Boguszów Gorce #2 | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
Podsumowanie drugiego dnia Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, w którym w formule olimpijskiej cross country rywalizowali zawodnicy w kategoriach Cyklosport i Masters oraz odbyły się wyścigi towarzyszące w kategoriach Amator, Żak i Młodzik.
12:12 07/24/2022
Sztafety i shorttrack - Mistrzostwa Polski MTB XCO 2022 - Boguszów Gorce #1 | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
Podsumowanie pierwszego dnia Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, w którym to rywalizowały sztafety drużynowe, mieszane oraz rozegrane zostały wyścig short track (XCC). 
10:24 07/23/2022
#8 - Michał Bogdziewicz - jak z pasji uczynić pracę i nadal czerpać z tego radość | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
To była rozmowa inna niż wszystkie poprzednie. Tym razem ruszyliśmy w Polskę, konkretnie do Trójmiasta, a naszym studiem stał się campervan Toyota ProAce Verso z dedykowaną zabudową Escape Vans. Rozmawialiśmy z Michałem Bogdziewiczem, zawodnikiem i trenerem, który zaczynał w końcówce lat 90 i który cały czas jest aktywny sportowo na arenie ogólnopolskiej jak i tej zagranicznej. Nie zabrakło oczywiście wspomnień o niedawno zakończonej etapówce Andorra MTB Pyrenees, tematu szkolenia młodzieży i perspektyw w kolarstwie górskim, oczywiście w kontekście sytuacji w PZKolu. To oczywiście tylko mały wycinek z blisko dwugodzinnej rozmowy. Zapraszamy do odsłuchu.
129:20 07/19/2022
#7 - Maciej Mycielski - o kolarstwie z wielu perspektyw - uczestnika, organizatora, komentatora... | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
Zaczniemy dziś w stylu zagadki, choć Wy już doskonale wiecie z kim jest najnowszy odcinek. Spotkacie go na M Lidze z mikrofonem w dłoni, na rowerze górskim, szosie, torówce, czasem też usłyszycie jego głos jako komentarz do wyścigów Pucharu Świata, Mistrzostw Świata czy Igrzysk Olimpijskich. Kto to taki? Maciek Mycielski. Zapraszamy do odsłuchania nocnej rozmowy na przeróżne tematy.
125:49 07/02/2022
#6 - Krzysztof Łukasik - o determinacji, marginal gains w kolarstwie górskim i marzeniach sportowca | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
Na kilka dni przed Mistrzostwami Europy w maratonie MTB (XCM) odwiedził nas Krzysiek Łukasik. Rozmawialiśmy między innymi o tym, jak trafić do zawodowej grupy i dlaczego Krzysiek nie jest aktywny w social mediach. Jak zwykle nie zabrakło wątku planów i marzeń sportowych oraz…odżywiania. Posłuchajcie rozmowy z jednym z filarów JBG-2 CryoSpace, Mistrzem Polski w cross country (XCO) i Wicemistrzem Polski w maratonie MTB (XCM) z 2020 roku. -- Podcast KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI dostępny jest na wszystkich najpopularniejszych platformach: https://linktr.ee/kuflikowskigornicki -- Subskrybuj nasz podcast i słuchaj najnowszych odcinków zaraz po premierze!
122:11 06/18/2022
#5 - Tomasz Szczęsny - jak jeździć ultra i się nie zajechać | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
Niedawno triumfował w wyścigu Ultra prowadzącym ze Świnoujścia, przez Hel, z metą w Krynicy Morskiej. Zaczynał od ciężarów. Kontuzja więzadła, której się nabawił sprawiła, że pewnego dnia spróbował kolarstwa górskiego, a niedawno gravelowych ultra. Posłuchajcie mocno gravelowej rozmowy z Tomkiem Szczęsnym.
124:43 06/02/2022
#4 - Wojtek "Diabeł" Koniuszewski - od cross country (XCO) przez fourcross(4X) do grawitacji(DH) | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
Nasz dzisiejszy gość zaczynał od crosscountry. Dość szybko jednak odkrył i zakochał się w kolarstwie zjazdowym. Wszystko to działo się w końcówce lat 90 ubiegłego wieku! Posłuchajcie rozmowy z Wojtkiem Koniuszewskim, założycielem Totalbikes, w której nie tylko dotykamy tematów rozwoju dyscypliny oraz ewolucji sprzętowej. To podróż do ekstremalnego świata z prawdziwym pasjonatą, który na downhillu zjadł zęby.
120:03 05/19/2022
#3 - Klaudia Czabok: nigdy nie zrezygnuję z jazdy na rowerze! | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
W niedzielę w niemieckim Albstadt wystartuje w drugiej edycji Pucharu Świata XCO, ale przed wyjazdem znalazła dla nas czas na rozmowę. Mowa o Klaudii Czabok, zawodniczce Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Klaudia dzieli się z nami receptą jak łączyć uprawianie sportu na mistrzowskim poziomie z wymagającymi studiami oraz jak poradzić sobie z kontuzją, która wywraca do góry nogami plany startowe w sezonie. Z rozmowy dowiecie się również m.in. z kim najbardziej lubi trenować i na kim się wzoruje oraz które wyścigi ogląda najchętniej. Rozmawiamy również o finansach potrzebnych na tak wysokim poziomie sportowym i akcją na Patronite: https://patronite.pl/klaudiaczabokiantoninabialek Przyjmijcie wygodną pozycję, chwyćcie mocno kierownice i jedziemy!   Najnowszy odcinek podcastu znajdziecie na wszystkich popularnych platformach streamingowych: https://linktr.ee/kuflikowskigornicki
92:26 05/05/2022
#2 - Michał Kamiński - ZWIFT, gravel, kolarstwo górskie | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
Niedawno obchodził 24 urodziny. Wczoraj ścigał się w międzynarodowym wyścigu, w którym rywalizowały ze sobą najlepsze drużyny na platformie Zwift. Posłuchajcie rozmowy z Michałem Kamińskim zawodnikiem teamu Canyona znanym głównie (jeszcze?) ze Zwifta o jego ambitnych, gravelowych i nie tylko planach. Rozmawiamy również o ściganiu w wirtualnej rzeczywistości, nowej drużynie Michała, jego startach na mtb, roli social mediów w życiu sportowca. Nasz rozmówca dzieli się również wskazówkami dla młodych sportowców, nie tylko kolarzy. Nie zapomnieliśmy o tajemniczym wątku rukoli ;)
107:14 04/21/2022
#1 - Mateusz Kramek o projekcie Graveloza | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI
Gościem pierwszego odcinka podcastu jest Mateusz Kramek - głównodowodzący Koleżeńskiego Towarzystwa Kolarskiego Graveloza. Rozmawiamy o rowerowych początkach Mateusza, które wcale nie były takie oczywiste, o tym dlaczego gravele odniosły sukces, o przepisie na organizację udanej, niekoniecznie lokalnej, ustawki oraz o tym czy warto jest zalegalizować działalność grupy jeśli w planach mamy organizację np: tak poważnego wydarzenia jakim jest pierwszy w kraju festiwal gravelowy - Graveloza The Great Fest. Zapraszamy do odsłuchania odcinka. graveloza.cc/ facebook.com/graveloza instagram.com/graveloza/
72:50 04/07/2022
PROLOG | Kuflikowski & Górnicki
Prolog w kolarstwie poprzedza zwykle kilkudniowe wyścigi. W naszym wydaniu oznacza premierowy odcinek podcastu, w którym poznacie bliżej nas oraz tematykę, o której będziemy rozmawiać z zaproszonymi gośćmi. Najbliższe są nam te odmiany kolarstwa, które dzieją się zwykle w terenie, i których zdecydowanej większości sami spróbowaliśmy. Nie zabraknie więc szerokorozumianego kolarstwa górskiego od crosscountry przez enduro, aż po wyścigi na orientację. Obowiązkową pozycją będą oczywiście gravele oraz przeżywający renesans cyclocross. Gośćmi podcastu będą przede wszystkim osoby, dla których kolarstwo stanowi największą pasję. Możecie się więc spodziewać naprawdę ciekawych osób. Tyle słowem wstępu. Zapraszamy na linię startu i za moment rozpoczynamy prolog.
25:38 04/04/2022