Show cover of For Better Me

For Better Me

Odlehčený lifestyle podcast o všem. 

Tracks

Sto momentů roku 2020
Poslední epizoda tohoto roku a co se hodí víc, než pořádná bilance. Ať už to byly bolestivý události, nebo ty krásný, stálo to za to. A jestli se říká, že všechno zlý je pro něco dobrý, tak tenhle rok to platí dvojnásob. I'm ready to say goodbye and... 2021, can't wait! 
33:02 12/31/20
Druhá vlna, priority, imposter syndrom a vztahy
Oblíbený formát epizod, který shrnuje několik témat v jednom. Od současné situace, bydlení, čtení a zvykům až ke vztahům a novinkám z oblasti randění. Jednoduše vše, co se mi poslední dobou honilo v hlavě. 
28:42 11/6/20
Narozeninovej roadtrip
Spontánní akce bývají zpravidla ty nejlepší. Stejně jako tenhle čtyřdenní roadtrip v krásných krajinách Rakouska. Jezera, hory a příběhy lidí, které jsme potkali po cestě. A samozřejmě nechybí ani tipy na to, co vidět nebo na co při roadtripu určitě nezapomenout. 
50:59 9/5/20
Jak najít to svoje TO
Smysl, životní poslání, přesah, nálepky jsou různé, význam ale zůstává stejný. V této epizodě se podíváme na to, jak se k nalezení toho vašeho přiblížit. Nechybí ani pár životních updates a tipů do každodenního života.
25:30 7/9/20
Toxické vztahy
Co je z mého pohledu toxický vztah a jak se z něho vymanit? Proč v nich zůstáváme? Myslím si, že je nesmírně důležité si uvědomit, jaký na nás taková situace či prostředí může mít vliv. A myslet na to, že i na vás záleží. 
20:20 6/2/20
Jak začít se cvičením
Epizoda začíná krátkým životním updatem a pokračuje rovnou k tématu. Jak zařadit pohyb do svého života a vydržet u toho. V epizodě prozradím konkrétní kroky, tipy a především se podělím o to, jak celé tohle téma vnímám. Pojďme brát cvičení jako něco, co je naše privilegium, ne trest. 
20:09 5/17/20
Výroční Q&A: Duševní hygiena, na co jsem hrdá či recept na štěstí
K události oslavy jednoho roku podcastu For Better Me (yaaay!) jsem vás poprosila o otázky všeho druhu a přesně na ně v epizodě odpovídám. Aplikace v mobilu, boj se stresem, první práce, kdy jsem se nejvíce překonala, cvičení, vzpomínky z dětství a mnohem víc. Děkuju, že posloucháte
25:04 4/16/20
Láska, vztahy a Tinder
O vztazích, lásce a online seznamování. A taky všech těch fuckupech kolem. V epizodě si můžete poslechnout jak příběhy mé, tak ty, které jste mi poslali.
43:14 3/30/20
Je v pohodě nebýt v pohodě
Je to pro nás všechny nová situace a bohužel nebo bohudík, žádnej návod neexistuje. Je ale úplně v pořádku necítit se oukej. Určitě bychom stále rádi byli produktivní, efektivní a dělali toho co možná nejvíce, jak nejlépe dovedeme, ale někdy to jednoduše nejde. O tom a mnohem víc v dnešní epizodě.
22:33 3/23/20
Karanténa jako prostor pro osobní rozvoj?
Aneb jak si zachovat pozitivní a pokud možno i kritické myšlení v době krize. V epizodě zmiňuju konkrétní aktivity, které můžete využít ve vzniklém prostoru a čase. Od rozvoje, studia a čtení, po domácí práce, úklid šatníku nebo online tvorbu. Ke konci zazní i pár praktických tipů na to, jak se vypořádat s úzkostmi, ať už obecně nebo ze vzniklé situace. A především, prosím, buďme k sobě laskaví a vzájemně se podporujme. Lidskost, to je to, oč tu běží.
24:22 3/16/20
Jak na životopis & kariérní tipy s Klárou Horton
Druhá epizoda z kariérní série a povídání o práci. Tentokrát jsem si pozvala hosta, Klárku, která má o tomhle tématu co říct. Vyzpovídala jsem jí na téma životopis - co dělat, co nedělat, motivační dopis, profesní sociální síť LinkedIn, kde hledat pracovní pozice a mnohem víc. V epizodě zazní spoustu užitečných tipů, které věřím, jdou krásně aplikovat do kariérního života.
49:33 3/8/20
Ranní rutina pro klidnější mysl & větší produktivitu
Myslíte, že jsou ranní rituály přeceňovány? Článků na téma: "5 věcí, které po ránu dělají úspěšní lidé", je spousta a přijde mi, že to díky tomu začíná mít negativní podtón. Přesto jsem si zkusila svojí specifickou ranní rutinu vytvořit a upřímně, je to jedna z nejlepších věcí vůbec. Ačkoliv jsem spíše spontánní, než plánovací tip, mít ranní rituál se pro mě stalo naprosto esenciální. Jak to máte vy?
26:43 3/1/20
Curriculum vitæ
První epizoda ze série povídání o práci, kariéře a všemožných zkušenostech. Vyprávím o zkušenostech, které mě formovaly a přivedly tam, kde jsem teď. Ať už to byla práce prodavačky nebo stáž v prestižní nadnárodní firmě, všechno mělo své. A na závěr si popovídáme o tom, jak začít, i když nemáte žádnou praxi.
41:01 2/16/20
Udržitelnost, stres, lifehacks & vděčnost
Taky si občas vytvoříte super plán, ale nakonec uděláte všechno úplně jinak? Tak přesně to se stalo s touhle epizodou. Další dávka upřímnosti, velkej životní update a nová kapitola. Zároveň zmíním skvělej life hack, kterej opět zapříčinil snížení stresu a zvýšení produktivity. A v neposlední řadě o jedný z pro mě nejdůležitějších hodnot, vděčnosti.
32:19 2/9/20
Mobilní aplikace, které už nebudeš chtít odinstalovat
Velký počet aplikací v mém telefonu hledat nemusíte, ale ty, které tam mám, většinou používám na denní bázi. A jsou to právě ty, které dělají můj život snadnější. Krásnější, efektivnější, produktivnější nebo zábavnější. Jednoduše aplikace, které minimálně stojí za zkoušku.V epizodě zmiňuji: Spendee, IDOS, Headspace, Forest, Spotify, Apple Music, Sleep Better x Adidas Runtastic, Monthly Cycles, Lightroom CC, Unfold, UNUM, DreamDays, Adidas Running x Runtastic, Never Ever, Asana, Duolingo, Revolut
26:19 2/2/20
Sociální sítě jsou takový, jaký si je uděláš
Každej žijeme ve svých vytvořených, sociálních bublinách. Už jste někoho slyšeli stěžovat si na to, jak jsou ty sociální sítě špatný? A zeptali jste se ho, jakej obsah na nich konzumuje a sdílí? Možná bude zakopanej pes právě tam. O tom a mnohem víc v dnešní epizodě podcastu For Better Me.
18:34 1/26/20
Podcast, spiritualita a vysněná spolupráce
Přáli jste si někdy vědět, co si ten druhý myslí? Jak se cítí? V této epizodě se vám to možná splní, jelikož si uděláme menší exkurzi do mojí hlavy. Povím vám to, co jsem ještě (nikomu) nahlas neřekla. Posadím si vás před sebe jako nejlepší kámošku a dozvíte se o všem, co jsme v poslední době nestihli probrat. Moje podcastová cesta, spirituální stránka nebo vysněná spolupráce, která se stala realitou. Hlavně ale upřímně a od srdce.
35:10 1/19/20
Půvab nového roku & přání pro 2020
Špetka humoru, kouzla nových začátků, můj postoj k novoročním předsevzetím a mnohem víc. Co je to YearCompass, jak si sestavuju vision board či jaké jsou mé cíle pro přelomový rok 2020, to vše v dnešní epizodě. Neváhejte se se mnou podělit i o ty svoje třeba na Instagramu @anna_sco. Těším se. YearCompass si zdarma stáhněte a vytiskněte z https://yearcompass.com/ a epizoda, v které zmiňuju, jak si správně nastavovat cíle, nese název Jak začít s čímkoliv a nevzdat to. Enjoy!
24:26 1/5/20
Sto momentů roku 2019
Říká se, že bychom se neměli zabývat tím, co bylo. Neměli bychom žít v minulosti. Měli bychom se dívat vpřed. Jenže jak se pak můžeme poučit z chyb a nebo být vděční za to, co se nám přihodilo? Jestli mám něco ráda, tak to jsou tato ohlédnutí a rekapitulace uplynulého roku. V první části vám prozradím svá předsevzetí pro rok 2019 a okomenutuju to, jak se mi je ne/dařilo plnit. V té druhé shrnu 100 zážitků, ať už failů či úspěchů, které mě v letošním roce potkaly. A jak říkáme u nás v práci, budete brečet, budete se smát, ale bude to stát za to! :D
40:34 12/29/19
Umění konverzace
Pokud nebudeme celý život žít na opuštěném ostrově nebo v bermudském trojúhelníku, je konverzace něco, co nás s největší pravděpodobností nemine. Do konverzací a komunikace různého typu se dostáváme každý den. Sami ale víme, že některé jsou horší a některé lepší. A já věřím, že stojí za to se zamyslet nad tím, jak to v obrátit v co nejvíc těch dobrých. Jelikož ve finále vás i ta nejpodivnější výměna názorů může pozitivně ovlivnit. Inu, pojďme si spolu trochu víc posvítit na umění konverzace.
18:13 12/22/19
Každodenní maličkosti pro lepší život
Stejně, jako miluju nový začátky, tak mě baví do svýho dění zařazovat věci, díky kterým je ten každodenní život zase o trochu lepší. V této epizodě se s vámi o dalších pár tipů na tento účet podělím. A není to jen tak, že mají společnou jednu věc. Můžete s nimi začít naprosto kdykoliv. Jdete do toho se mnou?
21:30 12/15/19
Tipy na eco-friendly & zero-waste dárky
Nechci, aby to znělo jako klišé, ale přijde mi to jako včera, kdy jsem řešila dárky na minulé Vánoce. Už v té době jsem si říkala, že bych chtěla sepsat nějaký super list dárků, které nejsou jen dalším kouskem, na který se bude na poličce prášit. Dárky, které jsou praktické, funkční, vhodné do každodenního života a hlavně, podporují myšlenku produkce méně odpadu / zero-waste. Tak tady je máte! Krásné Vánoce
27:11 12/8/19
Nikdo není jak ty
Něco, co tady vždy bylo, je a bude. Nic není dobře a nic není špatně. Přesto máme neustálou nevědomou potřebu věci porovnávat a to často i sami sebe. Zpravidla ne s tím, kým jsme byli včera, ale s lidmi v našem okolí. Nebo s jedinci na sociálních sítích, kteří žijí přes půlku světa. Přesto se to děje a my si často upíráme spoustu radosti. V dnešní epizodě se rozpovídám o srovnávání se a proč bychom to měli dělat vědomě. Konec konců, je to jakýsi náš vnitřní kompas.
18:13 12/1/19
Zázrak jménem voda
Lidské tělo je z velké části tvořeno vodou a proto je zcela nezbytná k správnému fungování našeho organismu. Vědci tvrdí, že bez jídla člověk vydrží přibližně šedesát dní. Bez vody se uvádí od třech do maximálně sedmi dní (v ideálních podmínkách). Přesto, že tyhle informace máme, stále příjem tekutin podceňujeme a neděláme z něj prioritu. V této epizodě vám prozradím několik mých osvědčených tipů, jak si zvyk k pití čisté vody vybudovat a jak jsem to měla já. PS: víc trvanlivých lahví, méně plastu
16:06 11/24/19
Dělej co tě baví & jak zjistit, co to je
Kolik máte kolem sebe lidí, kteří se věnují něčemu, co je nebaví? Nebo jste to i vy sami? Skoro každý z nás si tím někdy prošel. Právě díky tomu zjišťujeme, co je TO něco, co nám dává smysl. Ať už to znamená cokoliv.V patnácté epizodě vám povím svůj příběh o vystupování z komfortních zón a naťuknu to, jak se z těchto kruhů vymanit. Přeju si totiž, aby si všichni našli to svoje, ať už to bude pletení nebo chytání Pokemonů. Nikdo by vám neměl říkat, co máte v životě dělat. Ten jeden život, co tu zrovna máte, je totiž jenom váš. 
22:20 11/17/19
Moje (ne)cestování vs. materiálno
Nový boty nebo skvělej zážitek z cest? Byly doby, kdy pro mě byla první možnost jasnou volbou. V cestování jsem se nijak extra nevyžívala. V této epizodě se dozvíte, jaký vztah jsem k tomu měla dřív a jak to vidím dnes. Zároveň se s vámi podělím o pár vtipných historek z cest a povím vám, jaké země jsem doposud měla možnost navštívit. V neposlední řadě nechybí ani pár životních, zajisté obohacujících, úvah, které byste si rozhodně neměli nechat ujít haha.
19:32 11/10/19
Proč je fajn býti single
Povídání o tom, jak jsem zjistila, že být single je vlastně docela fajn. Povím vám svůj stručnej příběh o vztazích, randění, Tinderu nebo o mým ročním uzavření se sama do sebe. Také zmíním to, čemu byste se měli ve vztahu z mého pohledu vyhnout. Zároveň se v druhé polovině epizody můžeme společně zasmát nad pár výhodičkami, které ten single život obnáší. Doufám, že se budete bavit minimálně tak, jako jsem se u nahrávání bavila já!
17:35 11/2/19
Zas a znova od začátku
Jedno dvacetiminutové podcastové okénko, které pokrývá to, co se mi v životě zrovna děje. Nové začátky, pomyslný restart, zdraví nebo time-management. Jednoduše epizoda o všem.
19:22 10/27/19
Perfekcionismus? Zpomal a nadechni se
Soustředila se na to, aby bylo všechno perfektní, zatímco jí život utíkal mezi prsty. Stačilo jen zpomalit, zhluboka se nadechnout a rozhlédnout kolem sebe. A najednou to začalo dávat perfektní smysl.. Upřímné povídání, reakce na první negativní recenzi a několik highlightů z (nejlepšího) měsíce srpna.
19:38 8/25/19
Stop extrémům & několik tipů pro zdravější život
Když se pouštíme do zdravého životního stylu, zařazujeme více pohybu, začínáme cvičit, snažíme se jíst zdravěji a jednoduše máme tendenci chtít všechno hned. Za týden uběhnout v kuse deset kilometrů, shodit pět kilo nebo udělat stojku. Pokud u toho ale chcete vydržet, je potřeba si vybudovat disciplínu a hlavně, být trpěliví. V tomhle světě žádný (zdravý) zkratky neexistujou. Je jedno, kolikrát selžete, důležitý je se nikdy nevzdat. Proto se v dnešní epizodě mimo shrnutí mých uplynulých dní věnuju deseti konkrétním a jednoduchým tipům, které se mi na téhle cestě osvědčily. Jsou to maličkosti, ale v dlouhodobém měřítku mi v životě udělaly velký rozdíl.
18:40 8/1/19