Show cover of Opowiedziane.pl

Opowiedziane.pl

O tym, co czytam. Jak to oceniam. Kogo spotykam. Co, gdy na chwilę odłożę książkę… Poznaj moją subiektywnie zaczytaną rzeczywistość. Zapraszam!

Tracks

Książki Adriana McKinty
Gdzie i jakie granice ma człowiek? Jak wielką podłość można wyrządzić bliźniemu? Czy prawda faktycznie wyzwala? Zapraszam na opowieść, posłuchajcie.
09:44 10/12/22
Robert Ostaszewski – cykl Zabij ich wszystkich
Kto tu niesie śmierć? Dlaczego? Wojna jest przyczyną czy tłem? Kim są i jak pracują bohaterowie? Posłuchajcie, zapraszam.
09:17 10/8/22
Książki Roberta Nowakowskiego
O dramacie wykorzenienia, braku własnego miejsca i wyobcowaniu. O wojnie, podłości, karze i majakach. Dwie książki, jeden schemat, posłuchajcie.
09:34 10/5/22
Zachcianek – Zapowiedzi wydawnicze październik 2022
Książki są piękną przyczyną nałogu... Ciekawość świata, nowa wiedza, kolejna pasjonująca historia... Tego się sobie nie odmawia! Marcin Gutowski - Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II Agata Romaniuk - Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości Agnieszka Fiedorowicz - Kanał. Co mówią dentyści, kiedy nie trzymają języka za zębami Sięgnij po więcej smakowitości z mojej opowieści - zapraszam. :D
46:25 10/1/22
Lekturzec stadny – Wrzesień 2022
Wita się z Wami ulubieniec każdego czytelnika. Powstaje z połączenia miłości i zainteresowania. Definiują go: potrzeba chwili, nastrój, bieżące wydarzenia i indywidualne preferencje. Choć na to nie wygląda, każdy osobnik jest inny. Ten np. na pierwszy rzut oka prezentuje: Kinga Krzemińska - Anima2. Powrót Julia Łapińska - Czerwone jezioro Esi Edugyan - Washington Black Teraz radośnie macha okładkami i zaprasza Cię na więcej. Poświęć mu chwilę, kliknij play! Zapraszam. :D
27:24 9/28/22
Dorota Pająk-Puda – Dzieci Jagiellonów. Zygmunta Starego i Barbary Zapolyi losy podług Elżbiety Jagiellonki w 1517 roku spisane – Recenzja przedpremierowa
Jak bardzo są do nas podobni wielcy tego świata? Czy można czuć zapach, słyszeć gwar i widzieć feerię barw miejsc opisanych? Czy polityka zawsze jest cyniczna? Koniecznie wpadnijcie na tę opowieść. :D
14:21 9/24/22
Rode Ai-Micro – Ciekawy interface audio
Czy nagranie stereo parą mikrofonów lavalier okaże się możliwe? Czy pojawią się mankamenty dla każdego telefonu nieco odmienne? Co, gdy podepnę mikrofony binauralne? Dowiedzcie się tego koniecznie, zapraszam! :D
16:55 9/21/22
Mąż mojej żony – Teatr Nowy Zabrze (Występ gościnny)
Puk, puk, to ja, pierwszy mąż. Jestem tu, bo musisz wiedzieć... Rozumiem stary, ale weź się w garść, musimy podjąć decyzję. Tak było, posłuchajcie.
07:08 9/17/22
Bernadeta Prandzioch – książka i spotkanie autorskie
Śląski to gwara czy język? Ile wolności należy się bohaterom? O czym nowa książka? Posłuchajcie, zapraszam. :D
10:16 9/14/22
Karolina Rogaska – Bez wstydu. Sekspraca w Polsce
Jak zaczynali? Jak dbają o swoje bezpieczeństwo? Czy lubią swój zawód? Czego chcą, z czym walczą? Posłuchajcie, zapraszam.
09:51 9/10/22
Alice Lugen – Tragedia na przełęczy Diatłowa. Historia bez końca
Kim byli uczestnicy wyprawy? Jak badano miejsce tragedii? W jaki sposób fascynowano się tą historią? Co musiały znieść rodziny? Zapraszam na opowieść.
11:16 9/7/22
Zachcianek – Zapowiedzi wydawnicze wrzesień 2022
Książki są piękną przyczyną nałogu... Ciekawość świata, nowa wiedza, kolejna pasjonująca historia... Tego się sobie nie odmawia! Sabina Waszut - Ogrody na popiołach Weronika Wierzchowska - Rok bez lata Marta Knopik - Pani K. Sięgnij po więcej smakowitości z mojej opowieści - zapraszam. :D
54:11 9/3/22
Lekturzec stadny – Sierpień 2022
Wita się z Wami ulubieniec każdego czytelnika. Powstaje z połączenia miłości i zainteresowania. Definiują go: potrzeba chwili, nastrój, bieżące wydarzenia i indywidualne preferencje. Choć na to nie wygląda, każdy osobnik jest inny. Ten np. na pierwszy rzut oka prezentuje: Agnieszka Jeż - Dziewczyna z Woli Susanne Schemper - Chlew Andrzej W. Sawicki - Atomowe wpadki Teraz radośnie macha okładkami i zaprasza Cię na więcej. Poświęć mu chwilę, kliknij play! Zapraszam. :D
33:37 8/31/22
Rafał Hetman – Izbica, Izbica
O żydowskim miasteczku, które stało się polskie. O niepamięci, poprawnej politycznie narracji, mówieniu szeptem. O traumie, podłości i braku miejsca. Zapraszam na opowieść.
07:21 8/27/22
Serhij Żadan – spotkanie autorskie
O granicach mentalnych i faktycznych. O stereotypach, zmianach i potrzebie wolności. O nieśmiałych wizjach przyszłości i ogromie pracy na dziś. Posłuchajcie, zapraszam.
15:53 8/24/22
Boże mój – Teatr Nowy Zabrze
Czy to pewne, że wszechmogący? Czy rzeczywiście nieomylny? Wielki, mały, a może głupi? Jak bardzo podobny człowiekowi? Zapraszam na opowieść.
07:27 8/20/22
Graham Masterton – Zwierciadło piekieł
Na początku była fascynacja. Z niej zrodziła się obsesja, która doprowadziła do śmierci, traum i innego paskudztwa. Potem była walka ze złem i pragnienie, by przeżyć. Zapraszam na opowieść.
11:43 8/17/22
Katarzyna Berenika Miszczuk – Druga szansa, czyli otwórz oczy
Kim jestem? Czy pokonam niepamięć? Czy poznam prawdę? Kiedy otworzę oczy? Zapraszam na opowieść.
08:06 8/13/22
Sarah McCoy – Córka piekarza
O magii chleba powszedniego, szczęściu z słodkości, cieple pieca. O miłości, zagubieniu i przebaczeniu. O tym jak jesteśmy różni i jak bardzo musimy oswajać samych siebie. Posłuchajcie...
09:22 8/10/22
Michał Wójcik – Zemsta. Zapomniane powstania w obozach Zagłady – Treblinka, Sobibór, Auschwitz-Birkenau
Gdzie leży granica wytrzymałości zaszczutego człowieka? Ile czystego zła potrzeba, by powiedział nie? Do czego jest zdolny, by ocalić godność? Zapraszam na opowieść.
10:55 8/6/22
Zachcianek – Zapowiedzi wydawnicze sierpień 2022
Książki są piękną przyczyną nałogu... Ciekawość świata, nowa wiedza, kolejna pasjonująca historia... Tego się sobie nie odmawia! Adam Węgłowski - Pruski lód Anna Malinowska - Od Katowic idzie słońce Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt - Co zasiejesz, to zbierzesz Sięgnij po więcej smakowitości z mojej opowieści - zapraszam. :D
27:22 8/3/22
Lekturzec stadny – Lipiec 2022
Wita się z Wami ulubieniec każdego czytelnika. Powstaje z połączenia miłości i zainteresowania. Definiują go: potrzeba chwili, nastrój, bieżące wydarzenia i indywidualne preferencje. Choć na to nie wygląda, każdy osobnik jest inny. Ten np. na pierwszy rzut oka prezentuje: Ewa Ostrowska - Nim jabłoń zdziczeje Leila - Musiałam być posłuszna Grażyna Wosińska - Po dwóch stronach barykady. Miłość za żelazną kurtyną Teraz radośnie macha okładkami i zaprasza Cię na więcej. Poświęć mu chwilę, kliknij play! Zapraszam. :D
29:31 7/30/22
Witold Szabłowski – spotkanie autorskie of i online
Czy kunszt kulinarny zapewni ci dyktatorską nietykalność? Jak żyje się w zablokowanej miejscowości? Wulkan pachnie endorfiną czy niepokojem? Chodźcie na opowieść, serdecznie zapraszam.
19:04 7/27/22
Monika Neumann – Książka pt. Przemilczane, oraz spotkanie autorskie
Prawda to czy fikcja? Czy udało się zachować koloryt ludzi i miejsca? Prawda to czy fikcja? Dlaczego nabrano wody w usta, jak myślicie? Zapraszam na opowieść.
14:45 7/23/22
Ciało moje – Teatr Nowy Zabrze
Nie znasz dnia ani godziny! Nic nie jest ci dane na zawsze! Wszystko może runąć jak domek z kart! A gdy będzie to nagle i bez ostrzeżenia?... Posłuchajcie, zapraszam.
09:12 7/20/22
Warszawskie targi książki 2022 – Część II
O stresie, zapachu książek i przygodach. Kto tym razem odpowiadał na pytania? Jak było? Koniecznie posłuchajcie, zapraszam. :D
26:37 7/16/22
Maria Reimann – Nie przywitam się z państwem na ulicy. Szkic o doświadczeniu niepełnosprawności
Taka sama czy gorsza? Mogę czy nie? Dam, albo nie dam rady?... Potrafię? Chcę? Czy niepełnosprawność mnie dominuje? Czy i jak bardzo jestem wykluczona? Zapraszam na opowieść.
15:37 7/13/22
Norman Davies – Powstanie 44
Kiedy wierzyć sojuszom? Jak interpretowano rzeczywistość na mapach? Jaka narracja się liczyła? Czy autor mnie przekonał? Posłuchajcie, zapraszam.
16:23 7/9/22
Emil Marat – Studnie Norymbergi
Jak drastycznie trauma zmienia człowieka? Czy zemsta przynosi ukojenie? Ile trzeba, by przetrwała pamięć? Posłuchaj, a potem przeczytaj.
10:11 7/6/22
Zachcianek – Zapowiedzi wydawnicze lipiec 2022
Książki są piękną przyczyną nałogu... Ciekawość świata, nowa wiedza, kolejna pasjonująca historia... Tego się sobie nie odmawia! Melissa Broder - Mleko i głód Agnieszka Cubała - Artyści '44 Katarzyna Zyskowska - Szklane ptaki. Opowieść o miłościach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Sięgnij po więcej smakowitości z mojej opowieści - zapraszam. :D
30:46 7/2/22

Similar podcasts